У понеділок, 18 червня, члени Вищої ради правосуддя під час засідання підтримали законопроект про створення Вищого антикорупційного суду.

У понеділок, 18 червня, члени Вищої ради правосуддя під час засідання підтримали законопроект про створення Вищого антикорупційного суду.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Питання на голосування виніс керівник ВРП Ігор Бенедисюк.

«Пропоную підтримати підготовлений президентом України законопроект про створення Вищого антикорупційного суду», — сказав він.

Члени Вищої ради правосуддя одноголосно підтримали це рішення.

Нагадаємо, Порошенко спрямував закон про утворення Антикорупційного суду до Вищої ради правосуддя 14 червня. 

Також президент Порошенко заявляв, що Антикорупційний суд має запрацювати у 2018 році.

7 червня Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд у другому читанні під час засідання 7 червня. «За» проголосували 317 депутатів. У Венеціанській комісії привітали ухвалення закону про Антикорупційний суд.

11 червня Порошенко підписав закон про Антикорупційний суд.

Процес затвердження створення Антикорупційного суду тривав 2,5 роки. Створити антикорупційний суд закликали і глави МЗС країн G7. Також це є умовою для отримання фінансової допомоги від МВФ. 

Після чотирьох сесійних днів розгляду поправок і кількох місяців переговорів з Міжнародним валютним фондом і Венеціанською комісією, спірною залишалася правка щодо повноважень Громадської ради у процесі добору суддів, яку так і не узгодили з МВФ. 

Згідно з рішенням комітету Ради з питань правової політики та правосуддя, ухваленим 7 червня, до складу громадської ради входитиме не менше 3 міжнародних експертів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навіщо Україні потрібен Антикорупційний суд

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців.  Серед інших вимог — підвищення цін на газ для населення та створення ринку землі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Антикорупційний суд: між бажаннями президента і вимогами Заходу.

Поділитись: