Ряд громадських організацій опублікували відкрите звернення щодо пропозиції президента замінити обов’язкове декларування для громадських активістів на звіти.

Громадські організації заявили про неприпустимість прийняття законопроектів про додаткову звітність для ГО. 

Про це ідеться у відкритому зверненні щодо пропозиції президента замінити обов’язкове декларування для громадських активістів на звіти.

«Ми продовжуємо розцінювати таку ініціативу Президента України як непропорційне втручання у діяльність громадських організацій. Такі кроки уподібнюють Україну до репресивних режимів — Російської Федерації, Казахстану, Азербайджану, Туркменістану тощо», — ідеться у заяві. 

Зазначається, що прийняття законопроектів №6674 і 6675 в Україні може стати кроком на шляху подальшого ускладнення умов для роботи громадських організацій. Окрім того, вимога такого роду контролю держави за діяльністю громадських об’єднань не передбачена жодними міжнародними договорами.

«Керівні принципи щодо свободи об’єднань Ради Європи та ОБСЄ передбачають, що «держава не повинна вимагати від об’єднань підзвітності та прозорості, однак повинна заохочувати і стимулювати їх до цього». При цьому встановлення особливих вимог до звітності допускається тільки у разі надання певних пільг та за умови, що «об’єднанню надаватиметься можливість на власний розсуд вирішувати, дотримуватись таких вимог до звітності чи відмовитись від їх дотримання, а отже – від відповідних особливих пільг»», — ідеться у зверненні.

Документ підтримали ГО «Харківський інститут соціальних досліджень», ПЦ «Поступ», ГО «Центр інформації про права людини», ГО «Альтернатива», БФ «Восток - СОС», ГО ЦГП «Альменда», ГС «Освітній будинок прав людини в Чернігові»
ГО «Асоціація українських моніторів дотримання прав людини».

7 лютого представниця президента у ВР Ірина Луценко заявила, що президент Петро Порошенко пропонує ГО замість декларацій подавати обов'язкові звіти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Декларація є? Чому влада хоче звітності антикорупціонерів.

Раніше правозахисники розкритикували ухвалений парламентом та підписаний президентом закон «Про запобігання корупції», який, зокрема, зобов'язує антикорупційні організації та активістів подавати щорічні декларації про доходи.

Нагадаємо, 8 липня Порошенко відправив до Ради закони щодо скасування е-декларування ГО. Разом з тим, Порошенко пропонує посилити норми звітування ГО до Податкової.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поганий і ще гірший: що пропонує президент замість е-декларування для ГО в законопроектах № 6674 та №6675. 

Правозахисники назвали пропозиції Порошенка дискримінаційними. Понад 30 громадських, правозахисних та благодійних організацій приєдналися до заяви проти тиску влади на громадянське суспільство.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Благодійні спонсори»: чому СБУ підозрює гуманітарні фонди у фінансуванні тероризму.

Поділитись: