Понад 30 громадських, правозахисних та благодійних організації приєдналися до заяви проти тиску влади на громадянське суспільство.

Понад 30 громадських, правозахисних та благодійних організації приєдналися до заяви проти тиску влади на громадянське суспільство.

Про це повідомляє Правозахисний порядок денний.

Неформальна коаліція правозахисників заявляє про спланований тиск на громадські організації.

«Правозахисний порядок денний вважає ці дії здійсненням тиску на громадянське суспільство, який розпочався із цілеспрямованої кампанії дискредитації активістів, що борються із корупцією, та реєстрації президентських законопроектів, що встановлюють необґрунтовані вимоги для подання додаткової до вже існуючої звітності громадських організацій», — йдеться у повідомленні.

Тиском правозахисники вважають звинувачення фонду «Пацієнти України», Мережа ЛЖВ і Альянс громадського здоров’я у привласненні та нецільовому використанні грантових коштів, при тому що Глобальний фонд, який їх виділяв, заявив про якісний аудит та відповідності у фінансових звітах. У міжнародному фонді «Відродження» також заявляли, що фінансові звіти благодійних організацій відповідають усім вимогам.

Також об'єднання правозахисників звернули увагу та затримання і обшуки членів організації «Автономний опір», які пов'язують з протидією незаконному будівництву.

«Правозахисний порядок денний звертає увагу на те, що використання штампу «агент Кремля» стає дедалі популярнішим засобом для розправи із людьми чи організаціями, які викривають незаконні дії державних чиновників або не підтримують певні рішення державних органів чи їх посадових осіб. Така політика повністю копіює авторитарні практики Російської Федерації та неминуче призведе до того, що будь-яка критика діючої влади стане розцінюватися як спроба політичної дестабілізації в країні», — наголошують у ППД.

ДИВІТЬСЯ: Як СБУ бореться з благодійними фондами, лівими націоналістами та репостами в соцмережах

11 жовтня до фонду «Пацієнти України» прийшла поліція вилучати документи.

Раніше активісти «Автономного опору» повідомили, що представники поліції та ультраправих організацій не пустили їх на марш УПА 15 жовтня. Також активісти заявляли, що їм підкинули зброю.

Згодом усіх активістів «Автономного опору» у Львові відвезли до відділення поліції. Пізніше їх відпустили.

Нагадаємо, вранці 12 жовтня у Львові працівники СБУ провели обшуки у помешканнях і затримали 7 учасників організації лівих націоналістів «Автономний опір». Їх підозрюють у підготовці державного перевороту.

Після дня допитів у Львівському міському управлінні поліції, усіх відпустили, але вручили повістки на подальші допити. Серед затриманих — учасники кримського Євромайдану Максим Осадчук та Денис Мацола.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про обшуки і затримання активістів «Автономного опору».

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: