Художниця відповіла міністру, який назвав жителів окупованого Донбасу «мразями», малюнком померлої матері
Фото:

Алевтина Кахідзе

«Друзі дарують друзям» — частина кампанії hromadske на Спільнокошті, в межах якої на сторінці нашого проєкту з’являтимуться особливі подарунки від людей, дотичних до нашого медіа. Першим став малюнок художниці Алевтини Кахідзе, яким вона відповіла на висловлювання ексміністра соцполітики Андрія Реви щодо пенсій мешканців окупованих територій.

У сюжеті BBC Рева сказав, що йому не шкода людей, яким доводиться стояти в чергах, щоб потрапити на підконтрольну уряду територію: «Хто хоче отримувати дві пенсії, там і тут, — нехай потерпить. Мені шкода тих солдатів і офіцерів і їхні родини, які вбиті там, за цих мразів».

Взимку 2019-го року в одній із таких черг на контрольному пункті в'їзду-виїзду померла мати Алевтини. Вона їхала на підконтрольну територію «відмітитися» для отримання пенсії. «Пане міністре, їй не вистачило терпіння, вона померла» — написано на малюнку.

Пізніше Рева спробував виправдатися. Мовляв, мав на увазі людей, які «зі зброєю в руках воюють проти власної країни», а не всіх мешканців окупованих територій.

Кахідзе не покинула привертати увагу до теми, вона створила серію малюнків, присвячених «пенсійному туризму», аби показати — ставлення до пенсіонерів на тимчасово окупованій території повинно змінитися законодавчо та ментально. До трагічного випадку художниця розповідала про буденне життя своєї матері в так званій «ДНР» через замальовки проєкту «Клубніка Андріївна»

Малюнок Алевтини вже став частиною так званого «літопису» Донбасу. Його може отримати будь-хто охочий, для цього потрібно фондувати в діяльність hromadske 10 000 грн або більше і обрати картину у якості подарунка.

Поділитись: