Економіка / Бізнес

Ілон Маск не зможе обіймати пост голови ради директорів Tesla компанії 3 роки — суд

Reuters
Економіка/Бізнес/Ілон Маск не зможе обіймати пост голови ради директорів Tesla компанії 3 роки — суд
Зберегти
Вигляд
Засновник і генеральний директор компанії Tesla Ілон Маск не зможе обіймати посаду голови ради директорів компанії упродовж трьох років.

Як повідомляє Reuters, це умова мирової угоди між Комісією з цінних паперів і бірж США і Tesla, яку затвердив суд. Також Маска зобов'язали заплатити 20 млн доларів штрафу.

Він і надалі буде виконавчим директором компанії.

За умовами угоди, засновник компанії Ілон Маск має покинути посаду голови ради директорів до середини листопада. Комітет звинуватив Маска у шахрайстві за серію твітів, які призвели до тимчасового подорожчання акцій компанії.

Замінити Маска на посаді голови ради директорів Tesla може стати незалежний директор компанії Tesla та головний виконавчий директор медіахолдингу 21st Century Fox Джеймс Мердок.

Нагадаємо, комісія з цінних паперів і бірж США звинуватила Маска у шахрайстві повідомила, що вимагає усунути Маска з посади гендиректора Tesla за шахрайство. У позові комісії до федерального Мангеттенського суду проти Маска йдеться про те, що він ввів в оману інвесторів серією твітів, опублікованих 7 серпня, про можливість викупу акцій по $420 за штуку і таким чином вивести компанію біржі.

Після заяви Маска деякі інвестори подали на нього до суду, адже акції компанії стрімко подорожчали, а саме подорожчання було викликане не ринковими чинниками, а штучн.

А вже 25 серпня Маск відмовився від ідеї викупити Tesla.

Раніше Міністерство юстиції США розпочало розслідування проти очільника компанії Tesla Ілона Маска через заяви про викуп Tesla.

2 серпня повідомлялося, що компанія Tesla Motors за квартал втратила близько 718 мільйонів доларів, що стало найбільшим відтоком грошей з компанії за всю її історію.

Акції Tesla почали падати у ціні через невиправдання очікувань інвесторів щодо кількості вироблених автомобілів та через проблеми з автопілотом.

Більше про:
# Tesla
# Ілон Маск
Пов`язані новини