Інститут масової інформації вивчатиме оприлюднені Службою безпеки докази у справі замаху на вбивство у Києві російського журналіста Аркадія Бабченка.

Інститут масової інформації вивчатиме оприлюднені Службою безпеки докази у справі замаху на вбивство у Києві російського журналіста Аркадія Бабченка.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомила виконавча директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк.

«Ми з юристами будемо дивитися, наскільки оприлюднені докази є релевантними. Бо сьогодні всі оцінки — емоційні. Звісно, що і міжнародні організації обурені. Більш серйозні оцінки побачимо завтра», — сказала Романюк.

Вона зауважила, що інсценування вбивства Бабченка треба розглядати з точки зору доцільності.

«Якщо це допомогло встановити винних і зупинити вбивство, то ми готові пережити шок. Річ у тім, що Аркадій сам погодився брати в цьому участь, певно у нього були свої міркування. Мені цікаво було б почути його, чому він вирішив, що це є доцільним. Бо зараз багато людей обурені», — додала Романюк.

Російський опозиційний журналіст Аркадій Бабченко живий. Він не помер увечері 29 травня у результаті замаху.

Смерть Бабченка була інсценована, але замах на нього готувався. Організатор замаху затриманий.

В СБУ заявили, що для вбивства Бабченка спецслужби РФ завербували українця та заплатили $40 тисяч. Завербований українець, який називається правоохоронцями «організатором убивства», найняв для виконання завдання знайомого — учасника бойових дій на Донбасі (виконавця). Останній отримав 30 тисяч доларів, а організатор залишив собі 10 тисяч доларів за «посередництво». Однак виконавець убивства співпрацював з СБУ.

СБУ оприлюднила відео затримання організатора замаху на Бабченка.

Генеральний прокурор Юрій Луценко різко засудив тих, хто нібито критикував владу після «вбивства» Бабченка. 

Глава ГПУ закликав спростувати «весь той бруд і всю брехню, яка була вилита за неповну добу на правоохоронну систему Україну».

Він також повідомив, що найнятий для вбивства Бабченка учасник бойових дій буде свідком у справі.

Президент Петро Порошенко доручив надати журналісту Бабченку охорону.

«Репортери без кордонів» обурилися інсценуванням вбивства журналіста Бабченка.

Увечері 29 травня поліція повідомила, що унаслідок трьох пострілів у спину в своєму будинку в Києві загинув російський опозиційний журналіст Аркадій Бабченко. 

Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу, а МЗС Росії прокоментувало убивство журналіста Бабченка, заявивши, що «рівень фізичного насильства, вбивств стосовно працівників ЗМІ в Україні неухильно зростає». Низка країн та організацій одразу закликали Україні негайно негайно розслідувати вбивство Бабченка. Також Генсек Ради Європи Ягланд засудив убивство Бабченка.

Поділитись: