Учасник війни на Донбасі, якого завербований спецслужбами РФ українець найняв для вбивства журналіста Аркадія Бабченка, буде фігурувати у справі як свідок

Учасник війни на Донбасі, якого завербований спецслужбами РФ українець найняв для вбивства журналіста Аркадія Бабченка, буде фігурувати у справі як свідок. Він співпрацював із українськими спецслужбами для інсценування смерті журналіста та проведення цієї спецоперації.

Про це на брифінгу правоохоронних органів з приводу замаху на вбивство Бабченка повідомив генпрокурор Юрій Луценко.

«Із людиною, котрій запропонували ці дії (вбивство Бабченка - ред.), вдалося домогтися співпраці зі слідством. Тобто вчорашній виконавець замовлення був, згідно з чинним законодавством, частиною оперативної комбінації для того, щоб встановити і зафіксувати остаточну вину організатора та намагатися дізнатися більше про замовника»,— заявив Луценко.

За словами генпрокурора, спецоперація Служби безпеки 29 травня мала запевниии організатора та замовника замаху в тому, що Бабченка вбили.

«Вчорашня оперативна комбінація включає в себе інформування і навіть фото, яке мало призвести замовника та організатора до впевненості у виконаному замовленні, і до певних дій, які можуть стати для нас підставою для пред’явлення підозри та обвинувачення», — заявив генпрокурор.

Російський опозиційний журналіст Аркадій Бабченко живий. Він не помер увечері 29 травня у результаті замаху.

Смерть Бабченка була інсценована, але замах на нього готувався. Організатор замаху затриманий.

В СБУ заявили, що для вбивства Бабченка спецслужби РФ завербували українця та заплатили $40 тисяч. Завербований українець, який називається правоохоронцями організатором убивства, найняв для виконання завдання знайомого — учасника бойових дій на Донбасі (виконавця). Останній отримав 30 тисяч доларів, а організатор залишив собі 10 тисяч доларів за «посередництво». Однак виконавець убивства співпрацював з СБУ.

Генеральний прокурор Юрій Луценко різко засудив тих, хто нібито критикував владу після «вбивства» Бабченка. 

Глава ГПУ закликав спростувати «весь той бруд і всю брехню, яка була вилита за неповну добу на правоохоронну систему Україну».

Він також повідомив, що найнятий для вбивства Бабченка учасник бойових дій буде свідком у справі.

Президент Петро Порошенко доручив надати журналісту Бабченку охорону. Після брифінгу правоохоронців Порошенко також зустрівся з Бабченком.

Увечері 29 травня поліція повідомила, що унаслідок трьох пострілів у спину в своєму будинку в Києві загинув російський опозиційний журналіст Аркадій Бабченко. 

Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу, а МЗС Росії прокоментувало убивство журналіста Бабченка, заявивши, що «рівень фізичного насильства, вбивств стосовно працівників ЗМІ в Україні неухильно зростає». Низка країн та організацій одразу закликали Україні негайно негайно розслідувати вбивство Бабченка. Також Генсек Ради Європи Ягланд засудив убивство Бабченка.

Поділитись: