Інтерпол оголосив у розшук двох росіян та португальця у справі потужного вибуху в Бейруті

Інтерпол оголосив у розшук двох росіян і португальця у справі щодо потужного вибуху в Бейруті у серпні 2020 року, у якому загинули близько 200 людей, а тисячі були поранені.

Про це пише Associated Press.

Розшукуваних підозрюють у доправлені вибухової речовини у місто.

Агентство видало «червоні повідомлення» на вимогу генпрокурора Лівану Гассана Хурі. Розшукують власника та капітана судна Rhosus, на якому у 2013 році привезли у порт Бейруту 2275 тонн нітрату амонію. У 2014 році вантаж вивантажили з судна на склад в порту.

Інтерпол імена розшукуваних не називає, але в ліванських ЗМІ стверджують, що йдеться про колишнього капітана судна Бориса Прокошева, а також про власника вантажного судна Ігоря Гречушкіна, російського бізнесмена, який живе на Кіпрі. Гречушкін купив судно у 2012 році, відзначає агентство. Також Інтерпол розшукує португальця Жорже Мануела Нема Морейру, який займається торгівлею нітратами, і у 2014 році оглядав вантаж нітрату амонію.

Як просувається справа

На початку грудня 2020 року прокуратура Лівану, яка веде розслідування вибуху в порту Бейрута, висунула звинувачення проти колишнього прем'єр-міністра Хасана Діабі та трьох колишніх міністрів. Їх звинувачують в халатності, що призвела до загибелі людей.

Нагадаємо, за чотири дні після вибуху, 8 серпня, у ліванській столиці тисячі людей вийшли на вулиці. Вони вимагали покарати винних у катастрофі. Під час протестів щонайменше 728 людей дістали поранення через сутички з поліцією.

10 серпня після акцій протесту уряд Лівану оголосив, що йде у відставку у повному складі. Наприкінці серпня прем'єром призначили Мустафу Адіба, який мав сформувати новий уряд, але йому це не вдалося.

Що відомо про вибух?

4 серпня у порту Бейрута стався надзвичайно потужний вибухосновною версією називають вибух 2750 тонн нітрату амонію (аміачної селітри), конфіскованих у 2014 році з судна російського бізнесмена. Імовірно, протягом усього цього часу вибухонебезпечну речовину неправильно зберігали на складах.

Відомо про загибель близько 200 людей, травм зазнали понад 6 тисяч. Відомо також про загибель одного українця.

Розмір збитків від вибуху, за попередніми підрахунками, становить від трьох до п'яти мільярдів доларів. Внаслідок вибуху від 250 до 300 тисяч людей залишилися без житла.