Іран планує продавати нафту в обхід санкцій США, зокрема на «сірому ринку»
В уряді Ірану заявили, що будуть використовувати всі можливі механізми для того, аби протидіяти санкціям США, що забороняють країні експорт нафти. Нафту там планують продавати навіть неофіційно, на «сірому ринку».
Про це повідомив заступник міністра нафти Ірану Амір Хуссейн Заманінія, передає «Интерфакс».
«Ми мобілізуємо всі можливості нашої країни та продаємо нафту на «сірому ринку», — повідомив іранський урядовець.
Водночас він не уточнив, що саме має на увазі під поняттям «сірого ринку». Однак відомо, що раніше Іран уже продавав свою нафту за зниженими цінами приватним компаніям, обходячи американські санкції.
В іранському уряді визнають, що вже не зможуть експортувати стільки ж нафти, скільки продавали до запровадження нових американських санкцій навіть попри всі заходи, до яких вдається уряд країни. Водночас там заперечили, що продаватимуть нафту контрабандою.
Нагадаємо, що після оголошення санкцій США проти Ірану, які передбачали заборону на купівлю нафти у цієї країни, США видали тимчасові звільнення від санкцій, які передбачали дозвіл на купівлю іранської нафти для 8 країн, серед яких Китай, Індія, Італія, Греція, Японія та Південна Корея.
Наприкінці квітня США відмовилися продовжувати тимчасові звільнення від санкцій.
Наразі Китай та Індія продовжують залишатися найбільшими імпортерами іранської нафти попри те, що термін звільнення їх від санкцій США добігає кінця. Греця та Італія в свою чергу суттєво обмежили імпорт нафти з Ірану.
Нагадаємо, 8 травня президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати вийдуть з угоди щодо іранської ядерної програми й відновлять санкції проти Ірану. Іран назвав вихід США з ядерної програми «незаконним».
Раніше прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив про розкриття «таємних документів», згідно з якими Іран порушив ядерну угоду та продовжував розробляти зброю. Після чого Ізраїль перевів війська в стан підвищеної боєготовності через активність Ірану в Сирії.
У зв’язку з відновленням США санкцій, про припинення комерційних проектів в Ірані заявила французька енергетична компанія Total, а також дві найбільші європейські авіакомпанії. В той же час, Єврокомісія заявила про виділення Ірану фінансової допомоги у розмірі 18 мільйонів євро.
Крім цього, уряд Ірану підписав договір про військове співробітництво з режимом Асада у Сирії.
У 2015 році Іран уклав угоду зі США і провідними країнами про відмову від розробки ядерної зброї в обмін на зняття деяких економічних санкцій, в тому числі — заборони на міжнародну торгівлю нафтою.
Уряди провідних європейських країн вважають угоду з Іраном важливою умовою для міжнародної безпеки.
Водночас низка країн, зокрема чинна адміністрація США та Ізраїль, висловлюють побоювання, що угода не дає твердих гарантій відмови Ірану від розробки ядерної зброї.
- Поділитися: