Іранські дрони-камікадзе планують почати виробляти в росії — WSJ
Тегеран і москва розробляють план з будівництва заводу в росії, який міг би виготовити у найближчі роки щонайменше 6 тисяч безпілотників за іранськими технологіями для війни проти України.
Про це пише he Wall Street Journal (WSJ) з посиланням на посадовців.
За словами посадовців, на початку січня росію відвідала іранська делегація високого рівня. Вони оглянули місце, де планують збудувати завод, і погодили деталі проєкту. Посадовці заявили, що обидві країни прагнуть створити вдосконалену версію дрона-камікадзе Shahed-136. Планується, що вона буде швидкіснішою, ніж є зараз.
Видання пише, що ймовірний завод планують збудувати в місті Єлабуга в Татарстані.
За даними посадовців, іранську делегацію очолювали бригадний генерал Абдолла Мехрабі, голова Корпусу вартових Ісламської революції з дослідження аерокосмічних сил, та Гассем Дамавандіан, керівник іранської компанії Quds Aviation Industry, ключового оборонного виробника, який, на думку США, відіграє центральну роль у розробці та створенні безпілотників.
Іранські дрони у війні проти України
Спершу Іран офіційно відкидав звинувачення в постачанні зброї для російських військ, а самі окупанти замаскували іранське обладнання під російською назвою «Герань-2».
Проте в листопаді 2022 року міністр закордонних справ Ірану Хоссейн Амірабдоллахіан визнав, що його країна постачала росії свої безпілотники. Однак це нібито відбулося ще до початку повномасштабного вторгнення рф до України. «Ми передали росії обмежену кількість безпілотників за кілька місяців до війни в Україні», — сказав міністр.
А втім, він зазначив, що Іран не помітив використання своїх безпілотників в Україні.
У січні в Офісі генерального прокурора України заявили, що в українських прокурорів та слідчих немає сумнівів, що іранські посадовці, а також юридичні та фізичні особи причетні до виробництва й постачання дронів до росії. Зараз українські правоохоронці збирають відповідні докази.
Міністерство фінансів США 3 лютого наклало санкції на вісьмох керівників вищої ланки Paravar Pars — іранської компанії, що виробляє дрони-камікадзе.
- Поділитися: