Із Миколаївського слідчого ізолятора вранці 19 вересня випустили чеченця Мовлу Тімарова, якого планували екстрадувати в Російську Федерацію.

Із Миколаївського слідчого ізолятора вранці 19 вересня випустили чеченця Мовлу Тімарова, якого планували екстрадувати в Російську Федерацію.

Про це повідомляє видання «Преступности.НЕТ».

Під СІЗО Тімарова зустрічали голова Миколаївської облдержадміністрації Олексій Савченко та прокурор області Тарас Дунас, які провели брифінг щодо звільнення чеченця.

Савченко зазначив, що жодна людина, котра воювала за наш суверенітет, не може бути видана агресору:

«Вчора заступник Генерального прокурора Єнін разом з Генеральним прокурором вивчили всі обставини кримінальної справи і звільнили його, оскільки немає підстав тримати його під вартою», — сказав Савченко.

Дунас розповів, що прокуратура області звернулася у Генпрокуртуру з проханням про скасування екстрадиційного арешту. Він повідомив, що таке клопотання задовольнили, оскільки з РФ не прислали документи, які обгрунтовано підтверджують звинувачення в бік Тімарова.

Водночас заступник генерального прокурор України Євген Єнін у коментарі Громадському зазначив, що питання з екстрадицією ще не вирішили — для цього потрібно зібрати усі необхідні документи, котрі підтвердять його участь у бойових діях на Донбасі. Наразі ж його лише звільнили з СІЗО через погіршення самопочуття, а також лист від комбата, котрий підтверджує, що він справді воював:

«Ситуація проста — у людини погіршився стан здоров'я та є інформація про його участь у бойових діях на боці України. Зараз ми в процесі збору необхідних документів, якщо все підтвердиться, ми відмовимо у видачі його до Російської федерації», — сказав Єнін.

Водночас прокурор Миколаївської області Тарас Дунас зазначив, що Тімаров уже звернувся за отриманням статусу біженця, а до цього фактично перебував в Україні з 2008 року в порушення міграційного законодавства.

Сам Тімаров зазначив, що був добровольцем батальйону імені Шейха Мансура, а останнім часом займався волонтерством. До Росії ж чоловік боїться повертатися і запевняє у своїй невинності.

«Дякую Україні і дякую всім, хто турбувався», — коротко сказав Тімара.

У червні 2018 Ленінський райсуд Миколаєва за клопотанням Миколаївської місцевої прокуратури №2 заарештува Тімарова з метою подальшої екстрадиції в РФ.

З 2007 року Мовлу Тімаров в Чечні звинувачується у кримінальному злочині, пов'язаному зі збутом наркотиків. У 2012 році Грозненський районний суд Чеченської Республіки заочно заарештував Тімарова і його оголосили у розшук Інтерполу.

Тімарова затримали у Миколаївській області. До цього він перебував у Росії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «З військовими в окопах сидять та чергують»: що відомо про «неофіційні» добробати на Донбасі

13 вересня прес-секретар ГПУ Андрій Лисенко повідомив, що Україна екстрадувала Росії громадянина Російської Федерації Тимура Тумгоєва з дотриманням «вимог чинного національного законодавства та міжнародних договорів».

У Росії Тумгоєва обвинувачують у тому, що він брав участь в бойових діях у Сирії в складі одного з формувань угруповання «Ісламська держава».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Україна видала ФСБ росіянина Тумгоєва: що відомо

Удень 17 вересня представники націоналістичних організацій влаштували акцію під будівлею ГПУ у зв’язку з екстрадицією до Росії Тимура Тумгоева, який імовірно воював на Донбасі.  Між силовиками та представниками націоналістичних рухів сталися сутички.

Глава ГПУ заявив, що Європейський суд із прав людини відмовив адвокатам Тумгоєва у зупинці його екстрадиції ще у 2016 році. А також, що до завершення процедури екстрадиції Тумгоєва жодних заяв про участь у добровольчому батальйоні не надходило.

Екстрадований у РФ Тумгоєв зізнався, що воював у Сирії.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile