Ізраїль допустив бомбардування Ірану через його ядерну програму
Ізраїль розглядає варіант бомбардуваня об’єктів в Ірані для зупинки ядерної програми Тегерана.
Про це в інтерв’ю італійському виданню Corriere della Sera заявив міністр закордонних справ Ізраїлю Ісраель Кац.
За його словами, розробка та випробування Іраном ракет великої дальності, які здатні нести ядерну зброю, загрожує не тільки Ізраїлю та Саудівській Аравії.
На запитання, чи готовий Ізраїль вдатися до бомбардування Ірану, Кац відповів: «Так, це варіант. Ми не дозволимо Ірану виробляти ядерну зброю. Якщо це буде остання можливість запобігти цьому, ми будемо діяти військовим чином».
Міністр зазначив, що санкції США проти Ірану є дієвим інструментом, але, на його думку, європейські країни мають займати більш жорстку позицію щодо Тегерана.
Раніше повідомлялось, що Франція, Німеччина та Велика Британія попередили ООН, що Іран продовжує розробляти балістичні ракети, здатні нести ядерну зброю. Тегеран вже заявив, що відмовлятися від цієї програми не планує.
Нагадаємо, 8 травня 2018 року президент США Дональд Трамп заявив, що США вийдуть з угоди щодо іранської ядерної програми й відновлять санкції проти Ірану. 5 листопада ці санкції набули чинності.
Іран назвав вихід США з ядерної програми «незаконним».
Тодішня прем’єр-міністерка Великої Британії Тереза Мей, канцлерка Німеччини Ангела Меркель та президент Франції Еммануель Макрон закликали всіх учасників іранської ядерної угоди надалі повністю виконувати її. Своєю чергою, президент Ірану Хасан Рухані заявив, що Тегеран не відмовиться від угоди й продовжить дотримуватися своїх зобов'язань.
Проте Іран кілька разів порушував умови плану після виходу з нього США. Останній випадок було зафіксовано на початку листопада: у звіті Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) йшлося про виявлені в Ірані «часточки природного урану», про які влада країни агентство не повідомила.
У липні 2015 року Іран уклав угоду зі США і провідними країнами про відмову від розробки ядерної зброї в обмін на зняття деяких економічних санкцій, в тому числі — заборони на міжнародну торгівлю нафтою. Уряди провідних європейських країн вважають угоду з Іраном важливою умовою для міжнародної безпеки. Водночас низка країн, зокрема чинна адміністрація США та Ізраїль, висловлюють побоювання, що угода не дає твердих гарантій відмови Ірану від розробки ядерної зброї.
- Поділитися: