Ізраїль у ніч на середу, 20 листопада, завдав масованого ракетного удару по позиціях батальйону «Аль-Кудс» Корпусу вартових ісламської революції та сирійських збройних силах на території Сирії.

Про це заявили у прес-службі збройних сил Ізраїлю.

«Ми щойно завдали масштабні удари по іранському угрупованню «Аль-Кудс» і сирійських збройних силах у Сирії у відповідь на запуск ракет, випущених по Ізраїлю іранськими силами в Сирії вчора ввечері», — йдеться в заяві.

«Ми вважаємо сирійський режим відповідальним за всі дії, які відбуваються на сирійській території, й попереджаємо їх про наслідки, якщо вони дозволятимуть подальші атаки проти Ізраїлю», — йдеться в заяві ізраїльської армії.

Напередодні в Ізраїлі заявили, що з території Сирії обстріляли територію Голанських висот.

Державний секретар США Майк Помпео заявив, що ізраїльські поселення

 на Голанських висотах — це внутрішнє питання Ізраїлю: не є порушенням міжнародного права, а всі юридичні питання, пов’язані з цими поселеннями, мають вирішуватися ізраїльськими судами.

Голанські висоти — спірна територія, яку своєю вважають і Сирія, і Ізраїль. До 1967 року вони входили до складу сирійської провінції Кунейтра, але ізраїльська армія захопила більшу частину цієї території під час Шестиденної війни в червні 1967 року. З того часу сирійські та ізраїльські сили розділяє демілітаризована лінія.

В 1981 році Кнесет (парламент) Ізраїлю ухвалив закон «Про Голанські висоти», який проголошує суверенітет країни над ними. Проте міжнародна спільнота не визнала цей документ, зокрема Рада Безпеки ООН визнала закон недійсним та таким, що не має міжнародної юридичної сили.

В ЄС повідомили, що не визнають Голанські висоти територією Ізраїлю, попри рішення США. Україна також заявила, що Голанські висоти є окупованою Ізраїлем територією.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile