Кабінет міністрів України ухвалив нову стратегію управління державним боргом.

Кабінет міністрів України ухвалив нову стратегію управління державним боргом.

Відповідне рішення схвалили на засіданні 22 серпня

За словами виконувачки обов’язків міністра фінансів України Оксани Маркарової, основною метою стратегії є досягнення частки державного боргу по відношенню до ВВП України на рівні 60% до кінця 2018 року, 52% до кінця 2019 року та не більше 49% від ВВП до кінця 2020 року.

«Крім цього, ми ставимо не тільки кількісну ціль, але і якісні цілі. Ми хочемо мати більш рівномірний графік погашення боргу з продовженням термінів, хочемо залучити більше довгострокового пільгового фінансування від МВФ і не тільки», — зазначила Маркарова.

Серед пріоритетів уряду в управління державним боргом також передбачено зростання частки боргу у національній валюті. Наразі ж більша частина державних запозичень України у доларах.

«Також дуже важливо розвивати наші відносини з інвесторами. Ми всі зараз читаємо з новин, що відбувається у наших сусідів у Туреччині... Це точно приклади, які не треба наслідувати. Тому гарні та здорові стосунки з інвесторами — це надзвичайно важливо», — додала Маркарова.

За словами виконувачки обов’язків Мінфіну, у стратегії управління боргом передбачено мінімізацію ризиків державного боргу, яку можливо буде зробити діями Кабміну.

На думку Маркарової, ухвалення стратегії управління державним боргом сприятиме економічному зростанню України та дасть більше впевненості іноземним та вітчизняним інвесторам, що придбали боргові цінні папери України.

Раніше експерти VoxUkraine підрахували, що кожен українець «винен» за державним боргом близько 1800 доларів.

Нагадаємо, місія Міжнародного валютного фонду відвідає Київ у період з 6 по 19 вересня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Нагадаємо, що 31 травня експертами VoxUkraine було оприлюднено доповідь щодо макроекономічного прогнозу для України. На думку економістів, наразі уряд не володіє достатніми ресурсами для погашення поточної заборгованості міжнародним кредиторам. А у разі погіршення ситуації на світових ринках, гривня може девальвувати у декілька разів, а ВВП України впасти на 10-15%.

Нагадаємо, економічні експерти VoxUkraine попереджали, що Україна може оголосити дефолт напередодні виборів у 2019 році. На їхню думку, обсягу резервів уряду України наразі недостатньо для того, щоб обслуговувати виплати боргових зобов'язань.

26 липня під час засідання Ради фінансової стабільності її члени наголосили на тому, що відсутність співпраці з МВФ є найбільшою загрозою фінансової стабільності України.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що МВФ відкидають будь-які компроміси стосовно ціни на газ для населення

Раніше в Європейській бізнес асоціації повідомляли, що Україні необхідно відновити співпрацю з МВФ до 20 липня, інакше загроза дефолту значно зросте.

За словами представників Європейської бізнес асоціації, МВФ не веде переговорів про співпрацю з країнами під час виборчих кампаній. Тобто, на час президентської та парламентської кампаній транш виділятись не буде.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гривня на «американських гірках»: що буде з курсом долара

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile