«Не можемо більше терпіти»: у Кремлі заявили про «вторгнення» НАТО в Україну
У президента Росії Володимира Путіна кажуть, що «не можуть більше терпіти» «вторгнення» НАТО в Україну. І пригрозили, що війська РФ на кордонах залишатимуться.
Про це в інтерв’ю CNN заявив речник Путіна Дмитро Пєсков, передають «РИА Новости».
«Ми спостерігаємо поступове вторгнення НАТО на територію України зі своєю інфраструктурою, своїми інструкторами, запасами оборонного та наступального озброєння, навчанням українських військових тощо», — каже Пєсков.
За його словами, це привело відносини Москви та Альянсу до «червоної межі» і цю ситуацію російська сторона «не може більше терпіти».
«І це було головною причиною, через яку президент Путін сказав: "Хлопці, для нас це реальна загроза". І це реальна загроза стабільності та безпеки в Європі та європейській архітектурі безпеки», — вважають у Кремлі.
Пєсков каже, що саме тому Росія залишатиме свої війська біля кордону з Україною — нібито як запобіжний захід і реакцію на напругу в регіоні та недружню атмосферу, «створену різними навчаннями НАТО, винищувачами та шпигунськими літаками НАТО, просуванням інфраструктури НАТО до кордонів країни».
У Путіна додали, що РФ нібито нікому не погрожує військовою операцією, але «буде змушена вжити контрзаходів у разі подальшого розширення Альянсу».
Що відбувається на кордонах України?
Начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов 21 листопада заявив, що Росія готується до можливої атаки на схід і південь України в січні-лютому 2022 року. За даними розвідки, біля кордонів України перебувають 92 тисячі російських військових.
Спершу в Росії інформацію про загрозу нападу на Україну називали штучно створеною істерикою. Проте вже 18 грудня у Москві продемонстрували нову риторику. Заступник голови Міністерства закордонних справ Олександр Грушко заявив, що якщо Захід не сприйматиме серйозно запропоновані Москвою «гарантії безпеки», які передбачають невступ України в НАТО, то Росія застосує «військово-технічну альтернативу».
На тлі можливого загострення російської агресії президенти США та РФ на початку й наприкінці грудня провели переговори.
А втім, за їхніми підсумками кожен лишився при своєму: у Білому домі наполягали на зменшенні напруженості з Україною та попереджали про «рішучу відповідь», натомість у Кремлі вимагали затвердження так званих гарантій безпеки з боку США та НАТО і заявляли, що Байден нібито обіцяв не розміщувати в Україні ударне наступальне озброєння.
Після цього переговори щодо «гарантій безпеки», які Москва хоче отримати від Заходу, перейшли на рівень делегацій США та Росії. Крім того, в Альянсі неодноразово стверджували, що Росія не може перешкодити Україні зблизитися з НАТО і не має права голосу в цьому питанні.
- Поділитися: