Світ

Канада вислала чотирьох дипломатів Росії

6 квітня, 2018 08:58
Світ/Канада вислала чотирьох дипломатів Росії
Зберегти
Вигляд
Російське посольство в Канаді вирішило видворити з країни чотирьох російських дипломатів у межах скоординованої акції після отруєння в Великій Британії колишнього розвідника РФ Сергія Скрипаля та його доньки Юлії.

Російське посольство в Канаді вирішило видворити з країни чотирьох російських дипломатів у межах скоординованої акції після отруєння в Великій Британії колишнього розвідника РФ Сергія Скрипаля та його доньки Юлії.

Усі дипломати вже залишили країну, повідомляє ТАСС.

«Відповідно до вимоги канадської сторони оголошені Канадою персонами нон грата дипломати виїхали з країни», — поінформував представник посольства.

Раніше президент Словаччини висловив жаль, що не вислав російських дипломатів.

26 березня Україна, США та країни ЄС оголосили, що висилають російських дипломатів через отруєння Скрипаля в Британії. 27 березня генсек НАТО оголосив про видворення 7 російських співробітників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З речами на вихід: що означає видворення російських дипломатів

Раніше прем'єрка Британії Тереза Мей оголосила про видворення з країни 23 російських дипломатів у зв'язку з можливою причетністю Москви до отруєння екс-розвідника Сергія Скрипаля. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Отруєння Скрипаля: чим росіяни володіють у Британії і чиї статки можуть заморозити

66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням 4 березня. З ним була його донька. Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння Скрипаля.

Полковника військової розвідки РФ на пенсії Сергія Скрипаля у 2006 році засудили до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі Секретній розвідці Британії свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям в ЄС.

Екс-розвідника звільнили в межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Тоді Росія, крім Скрипаля, вислала в США Ігоря Сутягіна, Олександра Запорізького і Геннадія Василенка. Водночас зі США вислали 10 звинувачених у шпигунстві на користь РФ громадян, серед яких була Анна Чапман. Незабаром Скрипаль отримав політичний притулок у Великій Британії.

Пов`язані новини