Президент Словаччини висловив жаль, що не вислав російських дипломатів
Президент Словаччини Андрей Кіска шкодує, що його країна не вислала російських дипломатів на знак солідарності з Британією після отруєння екс—розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії.
Президент Словаччини Андрей Кіска шкодує, що його країна не вислала російських дипломатів на знак солідарності з Британією після отруєння екс-розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії.
Про це повідомляє The Slovak Spectator.
«Він висловив жаль з приводу того, що Словаччина є єдиною країною Вишеградської групи (V4), яка не вигнала російських дипломатів після отруєння «Новачком» подвійного агента Сергія Скрипаля у Великій Британії», — йдеться у повідомленні.
Також Кіска зазначив, що дії російський дипломатів зазвичай перевищують межі звичайної дипломатичної діяльності.
«Словаччина має висловити свою солідарність з партнерами НАТО» — заявив президент.
Як відомо, Братислава 28 березня викликала свого посла в Москві для консультацій, однак не вжила жодних дипломатичних кроків проти РФ.
26 березня Україна, США та країни ЄС оголосили, що висилають російських дипломатів через отруєння Скрипаля в Британії. Росія пригрозила відповіддю на висилку російських дипломатів з України. 27 березня генсек НАТО оголосив про видворення 7 російських співробітників.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З речами на вихід: що означає видворення російських дипломатів
Раніше прем'єрка Британії Тереза Мей оголосила про видворення з країни 23 російських дипломатів у зв'язку з можливою причетністю Москви до отруєння екс-розвідника Сергія Скрипаля. Також 26 березня стало відомо, що Британія видала ордери на арешт російського капіталу сумнівного походження.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Отруєння Скрипаля: чим росіяни володіють у Британії і чиї статки можуть заморозити
66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням 4 березня. З ним була його донька. Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння Скрипаля.
Полковника військової розвідки РФ на пенсії Сергія Скрипаля у 2006 році засудили до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі Секретній розвідці Британії свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям в ЄС.
Екс-розвідника звільнили в межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Тоді Росія, крім Скрипаля, вислала в США Ігоря Сутягіна, Олександра Запорізького і Геннадія Василенка. Водночас зі США вислали 10 звинувачених у шпигунстві на користь РФ громадян, серед яких була Анна Чапман. Незабаром Скрипаль отримав політичний притулок у Великій Британії.
- Поділитися: