Світ

Канада з 1 липня введе мита на товари зі США — глава МЗС

29 червня, 2018 23:57
Світ/Канада з 1 липня введе мита на товари зі США — глава МЗС
Зберегти
Вигляд
Канада з 1 липня введе мита на деякі американські товари.

Канада з 1 липня введе мита на деякі американські товари.

Про це заявила міністерка закордонних справ Канади Христя Фріланд, передає CNBC.

За її словами, ставка нових ввізних мит на деякі американські товари становитиме 15 і 25%. Зокрема йдеться про йогурти, каву, туалетний папір та спальні мішки. 

Загальний обсяг ввезених товарів, яких стосуватимуться нові мита, складе 12,6 мільярда доларів.

«Ми не будемо влаштовувати ескалацію, але і не відступимо», — зазначила вона.

21 червня стало відомо, що мита на американські товари ввела Індія та Туреччина.

Нагадаємо, що 20 червня Єврокомісія остаточно затвердила мита на американський імпорт у відповідь на американські мита на сталь та алюміній. Зокрема, нові тарифні обмеження стосуватимуться американських товарів на загальну суму 2,8 мільярдів доларів.

14 червня країни Європейського союзу одностайно підтримали запровадження мит для товарів США як відповідь на запроваджені Америкою мита на сталь та алюміній. Після чого було потрібно рішення Єврокомісії.

Раніше Європейська комісія пропонувала 25% мита на американські товари, наприклад, соки, одяг, мотоцикли тощо.

Дональд Трамп ввів мита на імпорт сталі (25%) і алюмінію (10%). Підписані президентом розпорядження набули чинності 23 березня. З переліку країн тимчасово були виключені Мексика, Канада та ЄС.

31 травня Трамп скасував тимчасові виключення для сталі та алюмінію з ЄС, Канади та Мексики. У ЄС повідомили, що запровадять контрзаходи.

Євросоюз та Канада готувалися вирішувати питання запровадження американських мит на сталь та алюміній через механізми Світової організації торгівлі. Зокрема, країни вже направили туди свої скарги.

На початку червня стало відомо, що Євросоюз анонсував плани запровадити додаткові мита на 2,8 мільярди доларів американських товарів у відповідь на рішення Вашингтону запровадити тарифи на європейську сталь та алюміній.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Найпоказовіший момент»: як Трамп не порозумівся з лідерами G7 через митну політику

Більше про:
# мита
# Канада
Пов`язані новини