Капітану затонулого біля одеського пляжу танкера «Делфі» оголосили вирок у порушенні правил експлуатації водного транспорту. Він свою вину визнав та допомагав слідству, тож його звільнили від покарання у вигляді обмеження волі строком на 1 рік та призначили випробувальний термін на рік.

Про це повідомляє Приморський суд Одеси.

Суд визнав, що капітан порушив вимоги для безпечного руху транспорту, що і призвело до аварії 20 листопада. Танкер почав дрейфувати, а 22 листопада він сів на мілину біля пляжу «Дельфін» в Одесі.

Крім того, оператори порту «Південний» упродовж тижня попереджали про погіршення погоди та рекомендували подати сигнал SOS, щоб розпочати рятувальні роботи. Але капітан «Делфі» тоді від цього відмовився.

Випробувальний термін передбачає, що суд звільнить капітана від покарання, якщо протягом року він не вчинить іншого злочину та виконає покладені на нього обов'язки.

Що це за танкер

Епопея з танкером «Делфі» розпочалась у листопаді 2019 року, коли він затонув біля узбережжя, а його екіпаж у складі трьох людей до останнього відмовлявся від допомоги, через що їх врятували фактично силоміць.

За законом прибрати затонуле судно мав його власник, але до кінця липня, тобто, за 8 місяців, зробити це він так і не зміг. Не допоміг і візит на місце президента Зеленського.

Детальніше про те, чому так довго танкер лежить прямо на одеському пляжі, читайте у матеріалі:

Іржава перлина Одеси: коли і як приберуть затонулий танкер «Делфі» з пляжу

У підсумку у держави в особі глави Одеської ОДА, екоінспекції та АМПУ урвався терпець і вона відібрала у судновласника право прибрати танкер.

Ситуацію визнали надзвичайною ситуацією місцевого рівня. Тепер судном має займатися держава, а також підрядник, якого оберуть на конкурсі. 

Перша вже «державна» спроба прибрати «Делфі» з пляжу «Дельфін» запланована на кінець серпня

Поділитись: