Карантинний режим на круїзному лайнері Diamond Princess, який оголосили через виявлені там випадки зараження коронавірусом, має завершитися 19 лютого.

Про це повідомив у відеозверненні Рой Калурі, виконавчий віцепрезидент власника лайнера — компанії Princess Cruises.

За словами Калурі, карантинний режим на Diamond Princess керується Міністерством охорони здоров’я Японії.

«Міністерство повідомило нам, що карантин на кораблі завершиться 19 лютого. І якщо не станеться якихось непередбачуваних подій, ми й далі орієнтуємося на цей строк», — повідомив Калурі.

Він також додав, що одним із головних пріоритетів компанії є забезпечення членів екіпажу й пасажирів корабля необхідними ліками. До того ж, на лайнер направили сімох фармакологів, які допомагають розносити ліки всім, хто їх потребує.

Слід зазначити, що 19 лютого спливає 14-денний термін карантину — саме стільки він має тривати за рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я.

За останніми даними, на борту Diamond Princess виявили 175 випадків зараження коронавірусом — це найбільша кількість інфікованих в одному місці за межами Китаю.

На лайнері загалом близько 3700 людей, серед яких 25 українців, усі члени екіпажу. Відомо, що двоє українців інфіковані коронавірусом.

Раніше повідомили, що з лайнера Diamond Princess евакуюють літніх та людей з хронічними захворюваннями.

Усі новини про новий китайський коронавірус ви можете знайти на нашому сайті за хештегом коронавірус.

Нагадаємо:

  • У грудні 2019 року в китайському місті Ухань (провінція Хубей) зафіксували спалах пневмонії, викликаної досі невідомим збудником. Згодом стало відомо, що вірус передається від людини до людини.
  • Намагаючись обмежити поширення вірусу, в Китаї запровадили повні або часткові обмеження на пересування у 15 містах, зокрема повністю ізолювали Ухань, в якому мешкають понад 11 мільйонів людей.
  • За останніми даними, через зараження китайським коронавірусом 1115 людей померли, проте 4846 інфікованих одужали. Загальна кількість інфікованих зросла до 45 183.
  • За межами Китаю випадки зараження зафіксували у більше як 25 країнах, зокрема у США, Франції, Австралії, Канаді, Німеччині, Фінляндії та Індії. Деякі країни намагаються евакуювати своїх громадян з Китаю та призупиняють авіасполучення.
  • 30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила надзвичайний стан у сфері охорони здоров'я у світі.
  • В Україні наразі немає випадків інфікування, однак відомо, що двоє українців є серед інфікованих на круїзному лайнері Diamond Princess, який перебуває на карантині біля порту Йокогама в Японії.

Наразі нова інфекція проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, найімовірніше, поширився від тварин до людей, але здатний також передаватися від людини до людини. Його симптомами є підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.

Поділитись: