ENRU

Катування в’язня в колонії РФ: адвокатка просить для Макарова державного захисту

Адвокатка в’язня Євгенія Макарова, якого катували в російській колонії, просить для нього державного захисту.

Про це вона повідомила у Facebook.

Адвокатка Ірина Бірюкова нагадала, що її підзахисний написав листа до уповноваженого з прав людини в Ярославській області, у якому сказав, що «боїться свого вбивства, яке представлять як самогубство».

За її словами, чоловік не виходить з одиночної камери, яка постійно перебуває під відеонаглядом, і просить не виводити його за межі камери без адвокатки.

«З боку юридичного захисту немає ніяких проблем. А фізичний захист ми забезпечити не можемо й не довіряємо керівництву в’язниці», — написала Бірюкова.

27  липня у Ярославлі взяли під домашній арешт заступника начальника колонії, в якій катували в’язня.

25 липня Заволжський районний суд Ярославля в Росії взяв під варту чотирьох звинувачених у справі катування в'язня у колонії.

24 липня стало відомо, що слідчий перевіряв заяви про побиття в'язня у колонії в Ярославлі, але відмовився порушувати справу.

23 липня стало відомо, що адвокатка фонду «Громадський вердикт» Ірина Бірюкова виїхала з Росії через погрози після публікації відео з тортурами укладеного Євгена Макарова у виправній колонії №1 в Ярославлі.

23 липня шістьох співробітників ярославської колонії №1 у Росії затримали у справі про тортури ув'язненого Євгена Макарова.

23 липня керівництво ярославської виправної колонії № 1 у Росії, в якій катували ув'язненого, відсторонило від виконання обов'язків 17 співробітників установи.

23 липня родичі одного з учасників катувань в’язня в Ярославській колонії РФ подали скаргу проти видання «Новая газета» та правозахисників з фонду «Общественный вердикт», які оприлюднили відео катувань та ім’я присутнього на них чоловіка.

23 липня у Ярославській колонії заявили, що в'язень Єген Макаров, якого катували працівники тюрми, намагався їх спровокувати.

21 липня в Ярославській області в Росії затримали співробітника виправної колонії Максима Яблокова, який, за інформацією правозахисників, брав участь у катуванні одного з в’язнів.

20 липня видання «Новая газета» оприлюднило відео, на якому працівники виправної колонії № 1 Федеральної служби виконання покарань у Ярославській області протягом десяти хвилин піддають тортурам в’язня.

Відео «Новая газета» отримала від юристів фонду «Общественный вердикт». Його зняли на портативний відеореєстратор, який зобов’язані носити всі працівники служби виконання покарань.