Адвокатка в’язня Євгенія Макарова, якого катували в російській колонії, просить для нього державного захисту.

Адвокатка в’язня Євгенія Макарова, якого катували в російській колонії, просить для нього державного захисту.

Про це вона повідомила у Facebook.

Адвокатка Ірина Бірюкова нагадала, що її підзахисний написав листа до уповноваженого з прав людини в Ярославській області, у якому сказав, що «боїться свого вбивства, яке представлять як самогубство».

За її словами, чоловік не виходить з одиночної камери, яка постійно перебуває під відеонаглядом, і просить не виводити його за межі камери без адвокатки.

«З боку юридичного захисту немає ніяких проблем. А фізичний захист ми забезпечити не можемо й не довіряємо керівництву в’язниці», — написала Бірюкова.

27  липня у Ярославлі взяли під домашній арешт заступника начальника колонії, в якій катували в’язня.

25 липня Заволжський районний суд Ярославля в Росії взяв під варту чотирьох звинувачених у справі катування в'язня у колонії.

24 липня стало відомо, що слідчий перевіряв заяви про побиття в'язня у колонії в Ярославлі, але відмовився порушувати справу.

23 липня стало відомо, що адвокатка фонду «Громадський вердикт» Ірина Бірюкова виїхала з Росії через погрози після публікації відео з тортурами укладеного Євгена Макарова у виправній колонії №1 в Ярославлі.

23 липня шістьох співробітників ярославської колонії №1 у Росії затримали у справі про тортури ув'язненого Євгена Макарова.

23 липня керівництво ярославської виправної колонії № 1 у Росії, в якій катували ув'язненого, відсторонило від виконання обов'язків 17 співробітників установи.

23 липня родичі одного з учасників катувань в’язня в Ярославській колонії РФ подали скаргу проти видання «Новая газета» та правозахисників з фонду «Общественный вердикт», які оприлюднили відео катувань та ім’я присутнього на них чоловіка.

23 липня у Ярославській колонії заявили, що в'язень Єген Макаров, якого катували працівники тюрми, намагався їх спровокувати.

21 липня в Ярославській області в Росії затримали співробітника виправної колонії Максима Яблокова, який, за інформацією правозахисників, брав участь у катуванні одного з в’язнів.

20 липня видання «Новая газета» оприлюднило відео, на якому працівники виправної колонії № 1 Федеральної служби виконання покарань у Ярославській області протягом десяти хвилин піддають тортурам в’язня.

Відео «Новая газета» отримала від юристів фонду «Общественный вердикт». Його зняли на портативний відеореєстратор, який зобов’язані носити всі працівники служби виконання покарань.

Поділитись: