Міжнародний олімпійський комітет (МОК) упродовж трьох останніх років був ціллю для численних хакерських атак.

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) упродовж трьох останніх років був ціллю для численних хакерських атак.

Про це повідомив президент МОК Томас Бах під час засідання виконкому МОК у Буенос-Айресі, передає «Інтерфакс-Україна».

За його словами, через постійні атаки організація була вимушена увесь час удосконалювати свій захист.

«Ми були ціллю численних атак за ці три роки. Поки ми це (причетність російських спецслужб до кібератак — ред.) знаємо лише від ЗМІ. Чекаємо інформації від служб безпеки», — сказав Бах.

Він додав, що близько двох тижнів тому МОК зафіксував «підозрілі дії», наразі організація чекає інформації від служб безпеки Швейцарії.

Раніше Сполучені Штати звинуватили 7 росіян в організації хакерських атак на антидопінгові організації.  Ідеться про співробітників Головного розвідувального управління Росії (ГРУ).  За даними американського слідства, вони також причетні до атак на вибори в США, енергетичну компанію Westinghouse і Організацію із заборони хімічної зброї. 

Чотирьох із семи названих США росіян раніше звинуватили у хакерських атаках Нідерланди. Там повідомили, що спіймали росіян ще у квітні, коли ті намагались зламати мережу Організації із заборони хімічної зброї в Гаазі, яка вивчала отруєння екс-розвідника Сергія Скрипаля. Тоді ж їх вислали назад до Москви. 

Нідерланди назвали прізвища росіян. Це Олексій Моронець, Євген Серебряков, Олег Сотніков та Олексій Мінін. У США назвали ті самі прізвища, також у списку Іван Єрмаков, Артем Малишев, Дмитро Бадін. 

Згодом Канада також звинуватила Росію у хакерських атаках.

Нагадаємо, Нідерланди звинуватили РФ у спробі вкрасти дані розслідування катастрофи MH17. Також 4 жовтня Британія звинуватила військову розвідку Росії в кібератаках по всьому світу

У Раді Федерації Росії назвали звинувачення Британії в кібератаках новою інформаційною атакою та додали, що вона ляже «цеглинкою в будівлю стіни нової холодної війни проти Росії».

У лютому 2018 року The Washington Post повідомило, що російські шпигуни здійснили хакерську атаку на Олімпіаду-2018 під час церемонії відкриття Ігор.

Російські спортсмени виступали на Зимовій Олімпіаді-2018 під нейтральним прапором. Такі обмеження для країни запровадили після допінгового скандалу.

Поділитись: