На материковій частині України ситуація, спричинена хімічними викидами з заводу «Кримський титан», контрольована.

На материковій частині України ситуація, спричинена хімічними викидами з заводу «Кримський титан», контрольована.

Про це повідомив міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш, передає «УНІАН».

«Газоаналізатори показують наявність там забруднювальних речовин. Зокрема, одна з небезпечних – це сірчистий ангідрид, який може давати після взаємодії з водою сірчану кислоту тощо», — сказав міністр.

За його словами, окупаційна влада анексованого Криму намагалася приховати ситуацію з викидами заводу, оскільки повідомили про це пізніше, ніж стався витік.

Черниш додав, що постійно проводиться моніторинг на контрольованій території.

«Ситуація не виходить, за нашими даними, зараз на той рівень, що треба евакуювати людей. На нашій території поки що такої ситуації немає», — наголосив міністр.

На півночі анексованого Криму в ніч з 23 на 24 серпня стався викид невідомої речовини.

27 серпня російські ЗМІ повідомили, що на півночі анексованого Криму стався викид в атмосферу невідомої речовини, у зв'язку з цим утворився маслянистий наліт на дахах будинків і листі дерев у місті Армянськ.

28 серпня «Служба» прав споживачів РФ встановила, що жителям анексованого Криму нічого не загрожує внаслідок викиду невідомої речовини в атмосферу. 

Водночас постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Борис Бабін заявив, що жителі Херсонської області поскаржилися на викиди із заводів анексованого Криму.

Окупаційна влада анексованого Криму вирішила зупинити завод «Кримський титан» через неконтрольовані викиди хімічних речовин. Також стало відомо, що через викиди на заводі «Кримський титан» в анексованому Армянську евакуюють дітей.

Прикордонники скоригували роботу на КПВВ «Каланчак» через викиди у Криму. Українські прикордонники, які несуть службу на контрольному пункті неподалік хімічного заводу «Кримський титан» в анексованому Криму, поскаржилися на погане самопочуття.

Україна поінформувала ООН та інші міжнародні організації щодо хімічних викидів в анексованому Криму.

Завод «Кримський титан» розташований в Армянську на півночі анексованого Криму, він є одним із найбільших у Східній Європі виробників діоксиду титану, який використовується для виготовлення лакофарбової продукції, пластмас, каучуку, гуми тощо.

Поділитись: