Протягом першої половину 2020 року до поліції надійшла 101 тисяча викликів через домашнє насильство. Це на 40% більше у порівнянні з минулим роком.

Про таке повідомила заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко під час презентації освітнього серіалу щодо домашнього насильства, пише «Укрінформ».

У МВС кажуть, що під час карантину проблема домашнього насильства стала актуальнішою, оскільки члени сімей постійно перебували вдома у закритому приміщенні.

Водночас у міністерстві пов'язують зростання кількості скарг не із запровадженням карантину, а кращою проінформованістю людей про те, куди потрібно звертатися за допомогою і яка існує відповідальність за таке правопорушення.

«Ми розуміємо, що чим більше ми будемо проводити інформаційних кампаній, тим більше кількість звернень до поліції зростатиме. Це логічно, оскільки люди стають більш поінформованими про проблеми домашнього насильства», — переконує Павліченко.

Посадовиця наголосила, що домашнє насильство буває фізичним, економічним, сексуальним і психологічним, але зазвичай проявляється у декількох формах і є змішаним.

Також МВС разом з Мінцифри 7 серпня презентувало освітній серіал «Онлайн-інструменти протидії домашньому насильству» на платформі «Дія.Цифрова освіта». Переглянути його можна тут.

У серіалі розповідатимуть про те, що таке домашнє насильство, яким воно буває, до кого звертатися по допомогу, яке є законодавство та які повноваження поліції, як планувати власну безпеку та як допомагати постраждалим від домашнього насильства.

На скільки погіршилася ситуація з домашнім насильством під час карантину?

У середині квітня в Офісі ООН Жінки в Україні заявляли, що з початком карантину дзвінків на гарячу лінію збільшилось на 30%. Також про спалах домашнього насильства заявляли у Франції, Італії та Іспанії. Вчені з Великої Британії виявили, що пережите домашнє насильство в минулому збільшує ризик смерті серед жінок. 

Куди звертатися у випадку домашнього насильства?

За номерами телефонів:

  • 102 ― Національна поліція України
  • 15-47 ― урядова гаряча лінія для постраждалих від домашнього насильства
  • 116-123 або 0 800 500 335 ― «Ла Страда»
  • 772 або 0 800 500 225 ― Національна дитяча гаряча лінія
  • мобільні бригади Міністерства соціальної політики в регіонах
  • денні центри UNFPA
  • @police_helpbot ― чат-бот у Telegram від МВС

Що робить влада?

Україна була однією із держав-авторок Стамбульської конвенції про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами та однією з перших підписала її (у 2011 році), однак досі не ратифікувала документ.

У червні президент Володимир Зеленський пообіцяв винести на розгляд Верховної Ради законопроєкт щодо ратифікації Стамбульської конвенції, відповівши на петицію.

Також фракція «Слуга Народу» на початку серпня внесла у Раду законопроєкт, яким пропонує карати за домашнє насильство залученням до суспільно корисних робіт, а отримані гроші спрямовувати постраждалим.

Поділитись: