Китайська влада планує зменшити ставки податку на додану вартість на 3 відсоткових пункти через уповільнення темпів економічного зростання.

Відповідне рішення мають оголосити під час щорічного Національного конгресу, який відбудеться у Пекіні цього тижня, передає Bloomberg з посиланням на власні джерела.

Наразі у Китаї діють різні ставки ПДВ, проте максимальний розмір податку складає 16%. Його пропонують зменшити до 13%. За задумом китайських урядовців, це створить додатковий стимул для виробників, а також стимулюватиме попит населення на товари. Як наслідок, економіка країни може зрости додатково на 90 мільярдів доларів або 0,6% від валового внутрішнього продукту.

Зазначимо, що торговельні відносини між США та Китаєм погіршились на початку 2018 року, коли США запровадили низку нових мит: спершу на імпорт сталі та алюмінію з усього світу, а потім на визначені категорії китайської продукції, що ввозиться до США. За останніми даними, загальна вартість китайського імпорту, проти якої адміністрація Трампа запровадила мита, складає 250 мільярдів доларів на рік.

Наразі між країнами триває тимчасове «перемир’я», яке закінчиться 1 березня 2019 року. Саме до того часу країни мають узгодити нову торговельну угоду. У разі, якщо цього не станеться, США продовжать запроваджувати нові мита на китайські товари.

Водночас, торговельна війна мала негативні наслідки для фондових ринків світу. Зокрема, протягом 2018 року китайські компанії втратили близько 2,4 трильйона доларів, також збитків зазнавали американські компанії AppleFord та інші. Крім цього, у Китаї зафіксували найнижчий рівень економічного зростання за останні 28 років.

11 грудня повідомлялось, що Китай готується зробити перший крок до деескалації у торговельній війні зі США. Зокрема, там погодились знизити мита на американські автомобілі.

Такий крок з боку Пекіна послідував після переговорів Трампа та президента Китаю Сі Цзіньпіня на саміті «Великої двадцятки» в Аргентині. Лідери країн домовилися не запроваджувати нові мита на імпорт з обох держав у майбутні 3 місяці. За цей час вони обговорять подальше. 25 лютого Трамп продовжив термін торговельного «перемир'я».

Нагадаємо, що 17 вересня 2018 року США запровадили мита на найбільшу порцію китайського імпорту, вартість якого складає 200 мільярдів доларів на рік. Невдовзі у Китаї відповіли, що запровадять мита на американський імпорт, вартість якого складе 60 мільярдів доларів на рік.

Поділитись: