Під час торговельних переговорів між США та Китаєм, які мають покласти край торговельній війні між найбільшими економіками світу, представники цих країн готують по декілька варіантів торговельної угоди. Фінальний варіант торговельної угоди мають схвалити президенти США та Китаю під час зустрічі.

Зазначається, що у проектах торговельних угод йдеться про митні бар’єри на сільськогосподарську та промислову продукцію, а також обмін технологіями між країнами, повідомляє Bloomberg, посилаючись на власні джерела.

Водночас 1 березня підходить до кінця термін «перемир’я» між Китаєм та США, протягом якого країни зобов’язалися не запроваджувати нових взаємних мит на товари власної торгівлі. За словами президента США Дональда Трампа, у разі відсутності готової торговельної угоди до 1 березня, США запровадять нові, підвищені мита на китайські товари, загальна вартість яких складає 200 мільярдів доларів на рік.

Зазначимо, що торговельні відносини між США та Китаєм погіршились на початку 2018 року, коли США запровадили низку нових мит: спершу на імпорт сталі та алюмінію з усього світу, а потім на визначені категорії китайської продукції, що ввозиться до США. За останніми даними, загальна вартість китайського імпорту, проти якої адміністрація Трампа запровадила мита, складає 250 мільярдів доларів на рік.

Наразі між країнами триває тимчасове «перемир’я», яке закінчиться 1 березня 2019 року. Саме до того часу країни мають узгодити нову торговельну угоду. У разі, якщо цього не станеться, США продовжать запроваджувати нові мита на китайські товари.

Водночас, торговельна війна мала негативні наслідки для фондових ринків світу. Зокрема, протягом 2018 року китайські компанії втратили близько 2,4 трильйона доларів, також збитків зазнавали американські компанії AppleFord та інші. Крім цього, у Китаї зафіксували найнижчий рівень економічного зростання за останні 28 років.

11 грудня повідомлялось, що Китай готується зробити перший крок до деескалації у торговельній війні зі США. Зокрема, там погодились знизити мита на американські автомобілі.

Такий крок з боку Пекіна послідував після переговорів Трампа та президента Китаю Сі Цзіньпіня на саміті «Великої двадцятки» в Аргентині. Лідери країн домовилися не запроваджувати нові мита на імпорт з обох держав у майбутні 3 місяці. За цей час вони обговорять подальше

Нагадаємо, що 17 вересня США запровадили мита на найбільшу порцію китайського імпорту, вартість якого складає 200 мільярдів доларів на рік. Невдовзі у Китаї відповіли, що запровадять мита на американський імпорт, вартість якого складе 60 мільярдів доларів на рік.

Поділитись: