Київська міська рада звернулася до президента Володимира Зеленського з вимогою «припинити переслідування та репресивні заходи» проти п’ятого президента Петра Порошенка та громадських лідерів, волонтерів, військовослужбовців, активістів Євромайдану.

Таке рішення ухвалили на позачерговому засіданні у вівторок, 7 липня, повідомляє офіційний портал Київміськради.

У тексті звернення наголошується, що «політичні переслідування, розправи над громадськими та опозиційними лідерами, активістами Євромайдану, репресивні дії силових структур, керівництво яких асоціюється з колишнім режимом Віктора Януковича, тотальне домінування в інформаційному просторі проросійського наративу — це свідчення того, що Україна вкотре опинилася перед великими політичними потрясіннями».

Зазначається, що на засіданні були присутні депутати від фракції «Європейська Солідарність» Вікторія Сюмар, Ахтем Чийгоз, Софія Федина та Олексій Гончаренко, які підтримали звернення Київради.

Раніше Порошенко заявляв, що проти нього розслідують 24 кримінальні провадження і нібито за ними стоїть Офіс президента. У суді наразі розглядається одна з них — про начебто незаконне призначення Сергія Семочка першим заступником керівника Служби зовнішньої розвідки в 2018 році.

Сергій Семочко був заступником голови Служби зовнішньої розвідки України з 31 липня 2018 року до 12 квітня 2019 року.

Печерський суд Києва продовжить слухання у цій справі про обрання запобіжного заходу Петру Порошенку в середу, 8 липня. Прокуратура спершу просила про арешт з правом застави у 10 млн грн, а потім — про особисте зобов'язання.

Поділитись: