Міський голова Києва прокоментував рішення Кабінету міністрів України, який погодив його звільнення з посади голови Київської міської державної адміністрації і направив відповідне звернення в Офіс президента. За словами Кличка, таке рішення суперечить закону і може призвести до двовладдя в Києві.

«Уряд зробив крок до того, щоб в столиці було введено двовладдя. А по суті — пряме президентське правління. Кличка можуть звільнити тільки кияни, які обрали його київським міським головою», — сказав він. 

Кличко наголосив, що за Конституцією очільник міста має бути обраний на виборах.

«Якщо бажання є стати главою КМДА — будь ласка, беріть участь у наступних виборах. По іншому, це руйнування децентралізації, це руйнування самоврядування в столиці. І не тільки в столиці, бо столиця це приклад для всієї країни», — сказав він. 

4 вересня Уряд направив президенту подання на звільнення Кличка.

24 липня Офіс президента попросив у Кабінету міністрів внести подання на звільнення голови Київської міської державної адміністрації Віталія Кличка. Кличка в Офісі президента звинуватили в підконтрольності «смотрящим» та заявили про необхідність розмежувати посади міського голови та очільника КМДА. Глава Офісу президента Андрій Богдан пригрозив Кличку розмежуванням посад міського голови Києва і голови КМДА. 

Сам Кличко заявив, що розділення посад міськголови та глави КМДА суперечить Конституції.

Поділитись: