Міський голова Києва заявив, що в аптеках столиці не можна купити експрес-тест на коронавірус, його можуть зробити лише лікарі у медзакладі. Водночас у Міністерстві охорони здоров'я кажуть, що тести можуть продаватись в аптеках.

Про це Кличко заявив на брифінгу.

«Купити тест на коронавірус та зробити його самостійно — неможливо. Експрес-тести роблять лише лікарі у медзакладах столиці. Пацієнтам з ознаками захворювання попередньо мають провести експрес-тест. Якщо результат буде позитивним, тоді лікарі беруть зразок для ПЛР-тесту для лабораторного дослідження», — зазначив міський голова.

Він додав, що наразі в Києві 13 тисяч експрес-тестів і поки такої кількості достатньо.

Водночас головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив на брифінгу, що аптеки можуть продавати експрес-тести.

«На сьогодні будь-які аптеки можуть закуповувати експрес-тести. Це питання суб'єкта господарювання, який володіє аптекою», — запевнив санлікар.

Зазначимо, що експрес-тести майже одразу можуть визначити наявність вірусу на 5-7 день після інфікування, але такі тести можуть мати похибку. Для підтвердження коронавірусу проводять тести для ПЛР — такі тести дають результат за день, але є більш точними.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

Станом на ранок 10 квітня Україні коронавірусну хворобу лабораторно підтвердили у 2203 людей, з них 69 пацієнтів померли, 61 — одужав. 

У світі вже 1,6 млн людей інфіковані коронавірусом, кількість жертв наближається до 100 тисяч. Водночас понад 350 тисяч одужали.

Поділитись: