Після ухвалення рішення Лондонського апеляційного суду рішення щодо «боргу Януковича», тепер він зможе перейти до розгляду агресії Росії проти України.

Після ухвалення рішення Лондонського апеляційного суду рішення щодо «боргу Януковича», тепер він зможе перейти до розгляду агресії Росії проти України.

Про це повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін у своєму Twitter.

«Але головне, що тепер лондонський суд зможе по суті розглядати російський примус та російську агресію проти України. А в його неупередженості, думаю, ніхто не сумнівається», — написав Клімкін.

Раніше у Міністерстві фінансів повідомляли, що остаточне рішення суду щодо того, чи виплачуватиме України 3 мільярди доларів Росії у справі про «борг Януковича» ухвалять наприкінці 2019 року.

Зазначимо, що 14 вересня Апеляційний суд Англії підтримав позицію України у справі проти Росії щодо повернення так званого «боргу Януковича» у розмірі 3 мільярди доларів.

Раніше, суд першої інстанції ухвалив рішення, що політична складова надання Україні коштів не може впливати на рішення України не виплачувати борг Росії.

Нагадаємо, що 20 грудня 2013 року Росія викупила облігації уряду України на суму $3 млрд, борг який і став згодом відомим як «борг Януковича».

Кошти Україна отримала після того, як колишній президент України Віктор Янукович відмовився підписувати угоду про асоціацію з Євросоюзом на саміті у Вільнюсі.

Уряд України вважає, що 3 мільярди доларів, які Україна тоді отримала від Росії, були своєрідним «хабарем», виділення якого мало сприяти утримуванню України у сфері впливу Кремля.

26 січня Апеляційний суд Англії за підсумками п'ятиденного розгляду апеляції України щодо рішення Високого суду Лондона за позовом Росії про стягнення боргу за єврооблігаціями на $3 млрд відклав винесення остаточного рішення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Борг Януковича»: Чи уникне Україна сплати 3 мільярдів доларів.

Також повідомлялось, що перемови про отримання 3 мільярдів доларів від Росії у 2013 році вів син Януковича.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile