Корейська Народно-Демократична Республіка та Південна Корея за участі Командування ООН вперше провели тристоронні переговори щодо демілітаризації кордону на фоні примирення між країнами-сусідами.

Сторони обговорили роззброєння патрулів та контрольних пунктів на кордоні, скорочення прикордонного персоналу і налаштування технічних засобів спостереження.

Окрім того, розглянули питання відкриття доступу в демілітаризовану зону туристам.

«Учасники обговорили практичні питання щодо заходів з демілітаризації в найближчому майбутньому», — повідомили в міністерстві оборони Південної Кореї.

У міністерстві зазначили, що тристоронній формат і надалі будуть використовувати для обговорень.

Зустріч провели у населеному пункті Пханмунджом, що знаходиться на лінії кордону між державами.

Нагадаємо, 15 жовтня Північна та Південна Кореї вперше з початку війни 1950 року домовилися відновити транспортне сполучення.

1 жовтня військові Південної Кореї почали розмінування двох сухопутних ділянок на кордоні з Північною Кореєю.

18 вересня президент Південної Кореї Мун Чже Ін уперше за 11 років прилетів до Північної Кореї на саміт з лідером КНДР Кім Чен Ином. Раніше два президенти зустрічалися в демілітаризованій зоні на кордоні своїх держав.

У червні КНДР та Південна Корея відновили мирні переговори на вищому рівні.

Лідери двох Корей зустрілися 27 квітня у Пханмунджомі, місті в демілітаризованій зоні. Саме там у 1953-му домовилися про припинення вогню, що послужило фактичному закінченню Корейської війни. Однак формальної угоди про її завершення тоді так і не підписали.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: 70 років КНДР: «показовий мир» замість ядерної зброї (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Корейська війна тривала з 25 червня 1950 року до 27 липня 1953-го. Конфлікт розглядався як опосередкована війна між США та ООН з південного боку та армією Китаю і військово-повітряними силами Радянського Союзу з північного. У Корейській війні загинуло близько 150 тисяч військових США, Південної Кореї та їх союзників і приблизно 800 тисяч чоловік в арміях КНДР та Китаю. Серед мирного населення кількість вбитих оцінюється в 200 тисяч з боку КНДР і 1 мільйон з боку Південної Кореї.

Кім Чен Ин назвав зустріч «моментом початку нової історії ери і світу». Також він пообіцяв «не будити» президента Південної Кореї ракетними запусками

Президент Південної Кореї Мун Чже Ін запропонував Північній Кореї об'єднати залізничні мережі двох країн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таємниця ядерної кнопки: її не існує.

/Лев Коротаєвський

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile