Світ

КНДР та Канада у вересні провели таємні переговори — CBC

СBC
Світ/КНДР та Канада у вересні провели таємні переговори — CBC
Зберегти
Вигляд
Делегація Північної Кореї таємно відвідала Канаду для переговорів наприкінці вересня 2018 року.

Про це повідомив телеканал CBC із посиланням на джерело в канадському уряді.

Співрозмовник каналу розповів, що канадська сторона наполягала на просуванні в процесі денуклеаризації на корейському півострові, а також закликала звернути увагу на серйозні проблеми з правами людини в КНДР. За його словами, переговори тривали два дні.

Як організували цю зустріч наразі невідомо, але, як повідомляє СВС, дипломати Канади «вітають» будь-які особисті переговори, які нечасто відбуваються у відносинах з КНДР.

Водночас представник міністерства закордонних справ Канади Гійом Берубе заявив, що візит північнокорейської делегації до Оттави обговорювали з союзниками Канади, зокрема зі США. За його словами, зустріч не означає зміни у статусі дипломатичних відносин Канади та КНДР.

«Хоча міжкорейський діалог, що нещодавно розпочався і триває, подає надії, ми як і раніше стурбовані відсутністю конкретних дій з боку Північної Кореї в напрямку денуклеаризації», — заявив Берубе.

Зазначимо, що Канада і КНДР розірвали дипломатичні відносини у 2010 році.

Нагадаємо, під час новорічного звернення лідер КНДР Кім Чен Ин заявив, що готовий зустрітися з Дональдом Трампом у будь-який час. Водночас він застеріг Вашингтон не тиснути на Пхеньян санкціями.

У листопаді 2018 року Трамп заявив, що планує зустрітися з лідером КНДР Кім Чен Ином на початку 2019 року.

12 червня 2018 року Дональд Трамп уперше зустрівся з Кім Чен Ином на сінгапурському острові Сентоса.

Президент США та лідер Північної Кореї підписали «дуже важливий та всеосяжний документ», у якому йшлося про денуклеарізацію Корейського півострова, а також про передачу останків американських солдатів.

Трамп повідомив, що переговори з КНДР відбулися краще, ніж будь-хто міг очікувати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи зміниться світ після зустрічі Трампа й Кім Чен Ина?

Більше про:
# КНДР
# Канада
Пов`язані новини