Народний депутат, голова енергетичного комітету Ради Андрій Герус вважає, що розмови про «непатріотичність» відновлення прямих поставок газу з Росії є обманом суспільства, бо Україна так чи інакше купує російський газ, бо у Східній Європі РФ єдина «велика газова бензоколонка».

Про це він заявив в ефірі програми «Нині вже» на hromadske.

«Щоб ми нікого не обманювали: ми купуємо газ у фірми X, фірма X купує у Газпрому. Таким чином, ми нібито у Газпрому не купуємо, але де-факто Газпром продав фірмі-посереднику — газ іде в Україну, але спочатку він проходить через Україну і стає дорожчим, з однієї сторони, а з іншої — ми отримуємо плату за транзит, і потім він по реверсу, там Словаччина, повертається в Україну», — сказав депутат.

Герус вважає, що якби цей газ Нафтогаз купував напряму, то «по суті, по формі ситуація не сильно б відрізнялася».

«Якщо ми купуємо газ у фірми X, яка купила цей газ у Газпрому і додала свою націнку і продає його нам, це дуже принципова патріотична позиція, і ми не розуміємо, звідки цей газ прийшов? Ми кого хочемо обдурити? Для чого цей отакий пафос і навіть, я б сказав, обман суспільства. Ми розуміємо, що це газ походженням з Російської Федерації, тому що РФ як велика газова бензоколонка поставляє газ у всю Східну і Центральну Європу», — зауважив він.

Очільник енергетичного комітету наголосив, що, на його думку, з цим «псевдопатріотизмом намагаються людей трішки обдурити».

«Ми ж кого обманюємо? Самі себе обманюємо. Я просто не розумію, чому ми намагаємося обманути когось. Ми купуємо на сьогодні і останні 5 років ми купували де-факто російський газ», — резюмував він.

Раніше ми повідомляли, що вже 5 українських компаній підписали контракти з Газпромом на прямі поставки газу.

Зазначимо, що можливість відновлення прямого постачання російського газу до України передбачена також і в підписаному протоколі про транзит газу.

Україна не купує газ напряму у Газпрому з листопада 2015 року, тобто вже 4 роки. Попри це, імпортний газ, який надходить до українських споживачів, має переважно російське походження. Його Україна купує у Польщі, Словаччини, Угорщини та інших країн на своєму західному кордоні.

Поділитись: