Колишня директорка Департаменту інспекційних перевірок Національного банку України Тетяна Лебединець, яку у 2017 році звільнив нинішній голова Нацбанку Яків Смолій, поновилася на посаді через суд. Нацбанк це рішення суду оскаржує.

Про це повідомляє Finbalance, посилаючись на рішення апеляційне провадження Київського апеляційного суду.

Зазначається, що Лебединець звільнив тоді ще виконувач обов'язків голови НБУ Яків Смолій. Підставою для звільнення стало «систематичне невиконання без поважних причин своїх функціональних обов'язків» щодо проведення перевірок банків.

Також видання наголошує, що під час роботи у Нацбанку Лебединець мала конфлікт з заступницею голови Нацбанку Катериною Рожковою, щодо якої нині тривають суди про її звільнення з посади. Зокрема, Лебединець конфліктувала щодо проведення аудиту ПриватБанку після його націоналізації, за підсумками якого виявили, що колишні власники вивели з банку понад 5 мільярдів доларів.

Нагадаємо, що справу про відсторонення заступниці голови НБУ Катерини Рожкової від виконання нею її обов’язків передали на розгляд до Київського апеляційного суду.

13 червня стало відомо, що Баришівський районний суд Київської області ухвалив рішення, яким заборонив Рожковій виконувати свої повноваження та брати участь у засіданнях правління Національного банку України.

Як виявилось згодом, Рожкову відсторонили за позовом одного з жителів Баришівки, який побачив в інтернеті статтю, у якій заступницю голови НБУ оспівують як «взірця державного службовця».

Напередодні цей суд заборонив українському лоукостеру SkyUp здійснювати пасажирські авіаперевезення.

Також заборонити Рожковій виконувати свої повноваження намагалися народні депутати. Зокрема, подібний позов надійшов до Окружного адміністративного суду, який визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку.

Поділитись: