Позов про відсторонення заступниці голови Національного банку України Катерини Рожкової від виконання своїх обов’язків подали через статтю, розміщену на маловідомому інтернет-ресурсі, у якому йшлося, що Рожкова — «взірець державного управлінця».

Про це повідомила сама Катерина Рожкова у Facebook.

За її словами, у даній справі Баришівського районного суду проходить позивач та два відповідачі Рожкова та автор статті — Антон Лук’яненко.

«Як виявилось, приводом для подання цього позову стала публікація жителя Баришівки Антона Лук’яненко з назвою «Катерина Рожкова — взірець державного управлінця» на сайті … ОРД», — зазначила Рожкова.

Статтю на даному ресурсі опублікували 6 червня. У ній він висловлював думку про те, що Катерина Рожкова — «як ніхто інший, професійно та чесно супроводжує та безперешкодно впроваджує діяльність та основні шляхи розвитку Національного банку України» та «ледь не самотужки зупинила дефолт в Україні та обвал гривні».

«Як виявилося, цей текст не залишився непоміченим принаймні однією людиною. Він до глибини душі обурив іншого жителя Баришівки — Андрія Барташа, який вирішив заперечити викладене у суді, вбачаючи в твердженнях пана Антона Лук’яненка порушення власних прав! І паралельно заборонити мені працювати в НБУ», — зазначила Рожкова.

За її словами, і позивач, і відповідач у справі — жителі Баришівки, знайомі між собою. Один з них був засновником компанії «Нібіру Х», а інший — працює там на посаді директора. Також Рожкова зазначає, що, позивач міг загубити свій паспорт, а позов могли подати від його імені. При цьому на зв'язок ані позивач, ані відповідач не виходять.

13 червня стало відомо, що Баришівський районний суд Київської області ухвалив рішення, яким заборонив Рожковій виконувати свої повноваження та брати участь у засіданнях правління Національного банку України.

Напередодні цей суд заборонив українському лоукостеру SkyUp здійснювати пасажирські авіаперевезення.

Також заборонити Рожковій виконувати свої повноваження намагалися народні депутати. Зокрема, подібний позов надійшов до Окружного адміністративного суду, який визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку.

Зазначимо, що в одному зі своїх інтерв'ю олігарх Ігор Коломойський закликав звільнити Катерину Рожкову з посади заступниці голови НБУ. За його словами, «Рожкова заплямувала себе».

«Її треба було посадити ще до ПриватБанку. Щоб ви розуміли, ми з нею у прекрасних відносинах», — заявив Коломойський.

Під час націоналізації ПриватБанку Катерина Рожкова часто заявляла, що колишні власники вивели з ПриватБанку понад 5 мільярдів доларів. Після цього в НБУ ініціювали розслідування міжнародної аудиторської компанії, яку довело цей факт. Крім цього, у Національному банку Рожкова опікується питаннями банківського нагляду. Багато власників збанкрутілих банків звинувачують її у так званому «банкопаді», що відбувся у 2014-2016 роках.

Нагадаємо, що після націоналізації ПриватБанку НБУ замовило дослідження міжнародної аудиторської компанії Kroll. Kroll за результатами аудиту повідомила, що колишні менеджери ПриватБанку вивели понад 5,5 мільярдів доларів. Кредити, які видавав ПриватБанк юридичним особам, використовувались для придбання активів та фінансування бізнесу екс-акціонерів та груп пов’язаних з ними осіб в Україні та за кордоном. Схема діяла близько 10 років.

Раніше у штабі Володимира Зеленського заявили про необхідність проведення аудиту Нацбанку перед проведенням подальшої кадрової політики. Однак згодом радник Зеленського Олександр Данилюк повідомив, що не бачить необхідності у незалежному аудиті Нацбанку.

17 квітня у Нацбанку повідомили, що міжнародна аудиторська компанія «Делойт» завершила перевірку фінансової звітності НБУ та підтвердила правильність її складання. У самому НБУ заявили, що бачать ризики для своєї незалежності після президентських виборів.

Поділитись: