Баришівський районний суд Київської області ухвалив рішення заборонити заступниці голови Національного банку України Катерині Рожковій брати участь у засіданнях правління Нацбанку та виконувати покладені на неї обов’язки.

Про це повідомляє Національний банк України, посилаючись на лист, у якому йдеться про ухвалення відповідного рішення суду. Водночас, наразі інформації про таке рішення суду немає у реєстрі судових рішень, а також до Нацбанку не надходило жодної ухвали суду.

«Відповідно до процесуального кодексу ухвала суду підлягає виконанню негайно, тобто одразу після отримання. Проте, наразі ми ані отримували, ані були присутні при винесенні будь-якої ухвали про заборону членам Правління Національного банку здійснювати свої повноваження. Тому ми не можемо стверджувати, що інформація про наявність відповідної ухвали відповідає дійсності», — повідомив начальник управління претензійно-позовної діяльності Юридичного департаменту НБУ Віктор Григорчук.

У Національному банку зазначають, що без отримання ухвали суду виконувати відповідне рішення не будуть. Однак, якщо рішення суд дійсно ухвалив, то його будуть оскаржувати в апеляції.

«Крім того, Національний банк готовий вивчити наявність ознак, що можуть свідчити про неправосудність таких дій судді, а отже і підстав для звернення зі скаргою на дії судді та звернення до правоохоронних органів», — додав Григорчук.

Напередодні заборонити Рожковій виконувати свої повноваження намагалися народні депутати. Зокрема, подібний позов надійшов до Окружного адміністративного суду, який визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку.

Зазначимо, що в одному зі своїх інтерв'ю олігарх Ігор Коломойський закликав звільнити Катерину Рожкову з посади заступниці голови НБУ. За його словами, «Рожкова заплямувала себе».

«Її треба було посадити ще до ПриватБанку. Щоб ви розуміли, ми з нею у прекрасних відносинах», — заявив Коломойський.

Під час націоналізації ПриватБанку Катерина Рожкова часто заявляла, що колишні власники вивели з ПриватБанку понад 5 мільярдів доларів. Після цього в НБУ ініціювали розслідування міжнародної аудиторської компанії, яку довело цей факт. Крім цього, у Національному банку Рожкова опікується питаннями банківського нагляду. Багато власників збанкрутілих банків звинувачують її у так званому «банкопаді», що відбувся у 2014-2016 роках.

Нагадаємо, що після націоналізації ПриватБанку НБУ замовило дослідження міжнародної аудиторської компанії Kroll. Kroll за результатами аудиту повідомила, що колишні менеджери ПриватБанку вивели понад 5,5 мільярдів доларів. Кредити, які видавав ПриватБанк юридичним особам, використовувались для придбання активів та фінансування бізнесу екс-акціонерів та груп пов’язаних з ними осіб в Україні та за кордоном. Схема діяла близько 10 років.

Раніше у штабі Володимира Зеленського заявили про необхідність проведення аудиту Нацбанку перед проведенням подальшої кадрової політики. Однак згодом радник Зеленського Олександр Данилюк повідомив, що не бачить необхідності у незалежному аудиті Нацбанку.

17 квітня у Нацбанку повідомили, що міжнародна аудиторська компанія «Делойт» завершила перевірку фінансової звітності НБУ та підтвердила правильність її складання. У самому НБУ заявили, що бачать ризики для своєї незалежності після президентських виборів.

Поділитись: