УКРАЇНА

Коломойського та Боголюбова зобов’язали деталізувати перерахування $1,9 млрд з Приватбанку

14 березня, 2018 20:04
УКРАЇНА/Коломойського та Боголюбова зобов’язали деталізувати перерахування $1,9 млрд з Приватбанку
Зберегти
Вигляд
Високий суд Лондона у справі колишніх власників ПриватБанку Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова, зобов’язав їх надати деталі операцій з перерахуваннями коштів банку іншим компаніям.

Високий суд Лондона у справі колишніх власників ПриватБанку Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова зобов’язав їх надати деталі операцій з перерахуваннями коштів банку іншим компаніям.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Рішення суду стосується пов’язаних з олігархами компаній Rossyn Investing Corp, Milbert Ventures Inc і ZAO Ukrtransitservice Ltd.

Позов нині державного ПриватБанку містить твердження по підроблені кредитні угоди олігархів, якими вони перерахували 1,9 мільярдів доларів 46 українським структурам. Ці кошти потім потрапляли на рахунки Rossyn Investing Corp, Milbert Ventures Inc та ZAO Ukrtransitservice Ltd.

Нагадаємо, залучена владою України в 2017 році компанія Kroll виявила, що колишні менеджери ПриватБанку вивели понад 5,5 мільярдів доларів.

Кредити, які видавав ПриватБанк юридичним особам, використовувались для придбання активів та фінансування бізнесу екс-акціонерів та груп пов’язаних з ними осіб в Україні та за кордоном. Схема діяла близько 10 років. У Нацбанку зазначили, що результати аудиту ПриватБанку передали Генеральній прокуратурі.

До націоналізації ПриватБанку його бенефіціарними власниками були олігархи Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов, які прямо чи опосередковано володіли понад 91,5% акцій. Інші належали міноритарним акціонерам, зокрема менеджменту на чолі з головою правління Олександром Дубілетом. 

У грудні 2016 року Приватбанк був націоналізований рішенням українського уряду.

За словами Коломойського, він був вимушений сам запропонувати націоналізацію Приватбанку через «способи штучного зниження капіталізації банку» з боку НБУ.

Тодішня голова НБУ Валерія Гонтарева повідомила, що екс-власники Приватбанку вивели 16 млрд гривень в ніч перед націоналізацією.

Також повідомлялося, що Приватбанк перед націоналізацією вивів 110 мільярдів гривень через фіктивні компанії. 

У грудні 2017 року націоналізований ПриватБанк подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського, Боголюбова, а також ряду компаній, які імовірно підконтрольні їм. 20 грудня 2017-го Високий суд Лондона вирішив арештувати активи Коломойського і Боголюбова у всьому світі на суму понад $ 2,5 млрд.

А 18 грудня стало відомо, що генпрокурор Луценко зустрічався з Коломойським в Амстердамі. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Колишній бізнес-партнер Коломойського вимагає від нього $500 млн.

Пов`язані новини