Український олігарх та колишній власник ПриватБанку Ігор Коломойський заявив, що не прагне повернути банк у свою власність, але вимагатиме отримати від держави компенсацію «за незаконну націоналізацію банку», зокрема планує повернути 2 мільярди доларів капіталу банку.

Про це Коломойський повідомив в інтерв’ю «Економічній правді».

«Мені не зрозуміла позиція держави. Вони хочуть залишити собі ПриватБанк? Нехай лишають. Мені потрібен не ПриватБанк. Але там лежало 2 мільярди доларів капіталу. Нехай повернуть, і немає питань», — повідомив Коломойський.

Він додав, що не очікує, що зможе досягти справедливого рішення в українських судах щодо стягнення компенсації з держави на свою користь до зміни влади та вибору нового президента. Водночас олігарх «готовий почекати», адже для нього « це не питання життя та смерті».

«Приват — це тягар для держави. Вона не знає, що з банком робити», — заявив Коломойський, додавши, що поганий кредитний портфель банку — це не вина його колишніх власників, а результат поганого менеджменту нового керівництва банку.

Водночас олігарх не виключив, що вимагатиме компенсацію від держави не у розмірі 2 мільярдів доларів (капіталу, який він як співвласник вніс до банку), а набагато більше, для отримання компенсації «моральної шкоди».

Нагадаємо, що 27 лютого стало відомо, що колишні власники ПриватБанку, олігархи Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов, у суді почали процес оскарження рішення уряду про націоналізацію банку.

Раніше в інтерв’ю BBC Коломойський заявляв, що очікує отримати компенсацію від держави за націоналізацію ПриватБанку «У тому чи іншому вигляді» після закінчення президентських виборів.

Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов прямо чи опосередковано володіли понад 91,5% акцій ПриватБанку. Інші належали міноритарним акціонерам, зокрема менеджменту на чолі з головою правління Олександром Дубілетом.

Нагадаємо, у грудні 2016 року ПриватБанк був націоналізований рішенням українського уряду. У грудні 2017 року націоналізований ПриватБанк подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського, Боголюбова, а також ряду компаній, які імовірно підконтрольні їм. 

За словами Коломойського, він був вимушений сам запропонувати націоналізацію ПриватБанку через «способи штучного зниження капіталізації банку» з боку НБУ.

Тодішня голова НБУ Валерія Гонтарева повідомила, що екс-власники ПриватБанку вивели 16 млрд гривень в ніч перед націоналізацією.Також повідомлялося, що ПриватБанк перед націоналізацією вивів 110 мільярдів гривень через фіктивні компанії. 

20 грудня 2017-го Високий суд Лондона вирішив арештувати активи Коломойського і Боголюбова у всьому світі на суму понад $2,5 млрд.

Арешт активів був виданий на підставі детальних доказів, наданих суду, з яких випливає, що Коломойський і Боголюбов шляхом проведення ряду незаконних операцій вивели з банку майже два мільярди доларів. У результаті цього кошти були перераховані компаніям, які їм таємно належали або перебували під їхнім контролем.

Компанія Kroll за результатами аудиту повідомила, що колишні менеджери ПриватБанку вивели понад 5,5 мільярдів доларів. Кредити, які видавав ПриватБанк юридичним особам, використовувались для придбання активів та фінансування бізнесу екс-акціонерів та груп пов’язаних з ними осіб в Україні та за кордоном. Схема діяла близько 10 років.

Поділитись: