Комісарка Ради Європи з прав людини написала листи главам МЗС України та Росії щодо політв'язнів
Комісарка Ради Європи зправ людини Дуня Міятович написала листи міністрам закордонних справ України таРосії Павлу Клімкіну таСергію Лаврову щодо ситуації ізполітв’язнями.
Комісарка Ради Європи з прав людини Дуня Міятович написала листи міністрам закордонних справ України та Росії Павлу Клімкіну та Сергію Лаврову щодо ситуації із політв’язнями.
У зверненнях Міятович закликала керівництво держав у терміновому порядку розглянути найбільш нагальні потреби утримуваних осіб і зробити все можливе, аби запобігти подальшому погіршенню їхнього становища, що може призвести до незворотних наслідків.
«Я продовжую уважно стежити за ситуацією і з жалем відзначаю відсутність будь-якого прогресу у вирішенні нагальних та переконливих гуманітарних потреб засуджених та затриманих. Оскільки ситуація з деякими з цих осіб продовжує погіршуватися, надзвичайно важливо досягти значного прогресу у вирішенні цих проблем», — зазначила комісарка у листах до глав МЗС.
Також Міятович підтвердила свою пропозицію про допомогу у розв’язанні ситуації та сприянні у врегулюванні становища ув’язнених, їх звільнення з гуманітарних причин.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Помилування Сенцова: чи може Путін звільнити політв'язня без його особистого звернення
Нагадаємо, в Адміністрації президента РФ заявили, що для помилування Сенцов має сам написати прохання Путіну.
14 серпня Олега Сенцова відвідала у колонії російська правозахисниця Зоя Свєтова. Вони розмовляли з Олегом в його палаті. Питання обміну вони не обговорювали, однак, на думку Свєтової, він на це сподівається.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Омбудсмен Денісова опублікувала фото Сенцова з колонії
Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилування сина 13 липня. Читайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування Сенцова.
13 липня опубліковано відео з Сенцовим, записане у 18-й день його голодування. Це перші за 2 роки кадри з Сенцовим в ув'язненні.
МЗС України закликало партнерів посилити тиск на Росію для звільнення Сенцова.
Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування. Сенцов вимагає звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.
#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.
Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який проходить у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова
5 липня в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на короткостроковому побаченні з Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 3 роки. Вони проговорили дві години.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова
Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.
В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.
58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.
- Поділитися: