Комітет Верховної Ради з питань регламенту рекомендував парламенту зняти недоторканність, затримати і арештувати народну депутатку Надію Савченко.

Комітет Верховної Ради з питань регламенту рекомендував парламенту зняти недоторканність, затримати й арештувати народну депутатку Надію Савченко.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського. 

Савченко закидають спробу повалення конституційного ладу, посягання на життя президента України, підготовку терористичного акту, сприяння діяльності терористичної організації та незаконне володіння зброєю. Усе це тягне на довічне ув'язнення.

На засіданні комітету вона підтвердила, що дійсно причетна до вивезення зброї з непідконтрольних територій Донбасу. Савченко запевняє, що це була спецоперація. 

Депутатка також погодилася, що наведені Луценком факти правдиві, але мотивацію вона мала зовсім іншу. Як вона стверджує, прокуратура перекрутила інформацію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Бабах»: у чому підозрюють Надію Савченко

15 березня Савченко прийшла на допит до СБУ й дала брифінг. Депутатка на брифінгу заявила: «Хто не думав підірвати Банкову або Верховну Раду? Ми що, живемо в 37-му році, у сталінські часи, коли це є злочином? Про це що не можна говорити на вулиці? У нас про це не говорить тільки ледачий».

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що слідчі ГПУ мають докази того, що депутатка Савченко планувала теракт у залі Верховної Ради.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Савченко: У Раді ніколи не вибухнула б граната, якби там була хоч одна невинна душа

Рада одразу ж виключила депутатку Надію Савченко з Комітету з питань національної безпеки і оборони. Того ж дня, 15 березня,  Регламентний комітет Ради отримав подання ГПУ на арешт Савченко.

Нагадаємо, депутатку Надію Савченко викликали на допит до СБУ у зв'язку з розслідуванням провадження стосовно арештованого переговорника Володимира Рубана.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що відомо про затриманого переговорника Рубана.

Поділитись: