УКРАЇНА

Регламентний комітет Ради отримав подання ГПУ на арешт Савченко

16 березня, 2018 11:25
УКРАЇНА/Регламентний комітет Ради отримав подання ГПУ на арешт Савченко
Зберегти
Вигляд
У Комітет Верховної Ради з питань регламенту та організації роботи Ради надійшло подання Генеральної прокуратури України щодо притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешту народної депутатки Надії Савченко.

У Комітет Верховної Ради з питань регламенту та організації роботи Ради надійшло подання Генеральної прокуратури України щодо притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешту народної депутатки Надії Савченко.

Про це повідомляє «Укрінформ».

«Вчора (15 березня — ред.) ввечері надійшло подання. Комітет ще не визначився, коли буде розглядати це подання. Чекаємо інформацію від Голови Верховної Ради, що надіслано подання народному депутату Савченко, і потім комітет буде визначатися, коли призначати дату засідання», — зазначила керівниця секретаріату комітету Марія Нехоца.

Водночас, перший заступник голови комітету Володимир Арешонков зазначив, що наступне засідання комітету заплановане на 21 березня і на ньому, можливо, розглянуть таке подання Генпрокуратури.

«Після того, як подання надішлють народному депутату Савченко, у неї буде 5 днів на те, щоб надати письмові пояснення... Орієнтовно комітет зможе розглянути подання вже наступного тижня, по плану наступне засідання комітету у середу (21 березня — ред). Якщо Савченко отримає сьогодні (16 березня) всі матеріали, то до середи ми вкладаємося у строки, і тоді таке засідання комітету може відбутися у середу», — зазначив Арешонков.

Він припустив, що парламент у сесійній залі зможе розглянути відповідне подання ГПУ у наступний четвер, 22 березня.

Після звинувачення Генпрокуратури у намірі влаштувати теракт у парламенті народна депутатка Надія Савченко запропонувала допитати її на поліграфі.

Раніше генпрокурор Юрій Луценко заявив, що слідчі ГПУ мають докази того, що депутатка Савченко планувала теракт у залі Верховної Ради. 

Заява Луценко прозвучала після звернення народного депутата від «Радикальної партії» Ігоря Мосійчука, який закликав главу ГПУ притягнути Савченко до відповідальності через її звинувачення щодо спікера Парубія.

Рада одразу ж виключила депутатку Надію Савченко з комітету з питань національної безпеки і оборони.

Раніше Савченко прийшла на допит до СБУ та дала брифінг. Депутатка на брифінгу заявила, що бачила, як спікер парламенту Парубій заводив снайперів у готель «Україна».

Нагадаємо, депутатку Надію Савченко викликали на допит до СБУ у зв'язку з розслідуванням провадження стосовно арештованого переговорника Володимира Рубана. Сама депутатка Савченко заявила, що вимагає вручити повістку на допит в СБУ їй особисто в руки.

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що у разі неявки Савченко в СБУ, він клопотатиме про її арешт та зняття з неї депутатської недоторканності.

Пов`язані новини
Життя
11 лютого 2019
Депутати не підтримають закон про кримінальну відповідальність за «кнопкодавство» – автор проекту
Депутат від фракції «Народний фронт» Леонід Ємець, який є автором проекту закону про запровадження кримінальної відповідальності за неособисте голосування депутатів (№8461), вважає, що це скликання парламенту не підтримає цей проект. Цей закон депутати зареєстрували ще влітку 2018-го, але він так і не був проголосований парламент. У коментарі Громадському Ємець заявив, що парламент нинішнього скликання, на його думку, не підтримає цей закон: «На даний момент, з цим парламентом, який вже, мабуть, забув про свої обіцянки, що голосувати усі будуть особисто, і вже багато тих людей, які свого часу, в минулому скликанні, як і я, ходили у футболках «Голосуй особисто» і вимагали від «Партії регіонів» особистого голосування, ставши депутатами повторно, чомусь забули про цю свою обіцянку. Я зареєстрував законопроект, але наразі достатньої кількості голосів у парламенті, обраному за цією виборчою системою, очевидно немає», – наголосив депутат.Нагадаємо, рух ЧЕСНО повідомив, що карткою народного депутата із фракції «Блоку Петра Порошенка», президента Федерації футболу України Андрія Павелка декілька разів проголосували під час пленарного засідання Верховної Ради 7 лютого. Сам депутат в цей час перебував на 43-му Конгресі Спілки європейських футбольних асоціацій (УЄФА) у Римі.Законопроект №8461 про кримінальну відповідальність за «кнопкодавство», зареєстрували 8 червня 2018 року, а 11 червня документ надійшов на розгляд профільного комітету. Щоправда, за словами депутата, комітет так і не включив його до порядку денного./Марко Погуляєвський
Перевірено
Зберегти