ENRU

Савченко: У Раді ніколи не вибухнула б граната, якби там була хоч одна невинна душа

Народна депутатка Надія Савченко запевняє, що зумисно розповідала представникам спецслужб абсурдні плани щодо військового перевороту й терактів проти найвищих посадових осіб держави. Вона заявила, що не мала планів улаштовувати теракт у Верховній Раді.

Про це вона заявила на брифінгу в парламенті, передає кореспондентка Громадського.

«Вони (представники влади, — ред.) думали, що я не повернуся (з Європи, — ред.), або втечу в Росію. Я їздила на окуповані території двічі, я чудово розуміла, як затягуватиметься ситуація. Я доводжу людям ще раз, що таке герой України, я ніколи в житті не допускала підірвати Раду так, щоб з винними загинули невинні», — сказала Савченко.

«Ніколи б у житті у Верховній Раді не вибухнула б жодна граната, якби там була хоч одна невинна душа», — наголосила депутатка.

Савченко запевнила: інформація, що при ній у парламенті 15 березня була зброя — чутки. Водночас підтвердила, що має нагородну зброю.

«Коли розповсюдилися чутки, що в мене є гранати й пістолети, всі мої колеги злякалися, що біля них нібито червона лінія, депутати почали тікати з парламенту... Всі українці мріють підірвати Банкову, парламент і Кабмін. Я мрію змінити ситуацію не вибухами», — додала депутатка.

Також Савченко запевняє, що не знайома з головою руху «Український вибір» Віктором Медведчуком.

«Моєю задачею було створювати цю абсурдну ситуацію, щоб Збройні сили чули, що це відбувається, щоб вони гуділи», — каже Савченко.

«Я у Верховній Раді перебуваю вже 2 роки. Якби я щось планувала, я б це зробила. Я хотіла, щоб влада подумала, що вони смертні. Це політична провокація», — підкреслила депутатка.

15 березня Савченко прийшла на допит до СБУ й дала брифінг. Депутатка на брифінгу заявила: «Хто не думав підірвати Банкову або Верховну Раду? Ми що, живемо в 37-му році, в сталінські часи, коли це є злочином? Про це що, не можна казати на вулиці? У нас про це не говорить тільки ледачий», — заявила Савченко.

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що слідчі ГПУ мають докази того, що депутатка Савченко планувала теракт у залі Верховної Ради.

Рада одразу ж виключила депутатку Надію Савченко з Комітету з питань національної безпеки і оборони. Того ж дня, 15 березня, Регламентний комітет Ради отримав подання ГПУ на арешт Савченко.

Нагадаємо, депутатку Надію Савченко викликали на допит до СБУ у зв'язку з розслідуванням провадження стосовно арештованого переговорника Володимира Рубана. Сама депутатка заявила, що вимагає вручити повістку на допит в СБУ їй особисто в руки.