Народна депутатка Надія Савченко запевняє, що зумисно розповідала представникам спецслужб абсурдні плани щодо військового перевороту та терактів проти найвищих посадових осіб держави. Водночас Саввченко заявила, що не мала планів влаштовувати теракт у Верховній Раді.

Народна депутатка Надія Савченко запевняє, що зумисно розповідала представникам спецслужб абсурдні плани щодо військового перевороту й терактів проти найвищих посадових осіб держави. Вона заявила, що не мала планів улаштовувати теракт у Верховній Раді.

Про це вона заявила на брифінгу в парламенті, передає кореспондентка Громадського.

«Вони (представники влади, — ред.) думали, що я не повернуся (з Європи, — ред.), або втечу в Росію. Я їздила на окуповані території двічі, я чудово розуміла, як затягуватиметься ситуація. Я доводжу людям ще раз, що таке герой України, я ніколи в житті не допускала підірвати Раду так, щоб з винними загинули невинні», — сказала Савченко.

«Ніколи б у житті у Верховній Раді не вибухнула б жодна граната, якби там була хоч одна невинна душа», — наголосила депутатка.

Савченко запевнила: інформація, що при ній у парламенті 15 березня була зброя — чутки. Водночас підтвердила, що має нагородну зброю.

«Коли розповсюдилися чутки, що в мене є гранати й пістолети, всі мої колеги злякалися, що біля них нібито червона лінія, депутати почали тікати з парламенту... Всі українці мріють підірвати Банкову, парламент і Кабмін. Я мрію змінити ситуацію не вибухами», — додала депутатка.

Також Савченко запевняє, що не знайома з головою руху «Український вибір» Віктором Медведчуком.

«Моєю задачею було створювати цю абсурдну ситуацію, щоб Збройні сили чули, що це відбувається, щоб вони гуділи», — каже Савченко.

«Я у Верховній Раді перебуваю вже 2 роки. Якби я щось планувала, я б це зробила. Я хотіла, щоб влада подумала, що вони смертні. Це політична провокація», — підкреслила депутатка.

15 березня Савченко прийшла на допит до СБУ й дала брифінг. Депутатка на брифінгу заявила: «Хто не думав підірвати Банкову або Верховну Раду? Ми що, живемо в 37-му році, в сталінські часи, коли це є злочином? Про це що, не можна казати на вулиці? У нас про це не говорить тільки ледачий», — заявила Савченко.

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що слідчі ГПУ мають докази того, що депутатка Савченко планувала теракт у залі Верховної Ради.

Рада одразу ж виключила депутатку Надію Савченко з Комітету з питань національної безпеки і оборони. Того ж дня, 15 березня, Регламентний комітет Ради отримав подання ГПУ на арешт Савченко.

Нагадаємо, депутатку Надію Савченко викликали на допит до СБУ у зв'язку з розслідуванням провадження стосовно арештованого переговорника Володимира Рубана. Сама депутатка заявила, що вимагає вручити повістку на допит в СБУ їй особисто в руки.

Поділитись: