Громадська організація «Комітет виборців України» назвала 10 спекуляцій українських політиків на тему коронавірусу — всі ці заяви зробили публічно.

Так, серед ТОП-10 абсурдних заяв на тему коронавірусу КВУ згадав народних депутатів різних фракцій та депутатів минулих скликань, а також одного з міністрів:

1. Народний депутат від групи «Довіра» Сергій Шахов влаштував піар-кампанію навколо своєї хвороби. До інфікування виступав у Верховній Раді, стверджуючи, що коронавірусу не існує: «Коронавірусу ніякого немає, а є коронавірус у головах чиновників».

Пізніше, бувши хворим, заявив: «Мої виборці зверталися, щоб я проїхався по всіх міністерствах, по усьому Кабінету міністрів, Верховній Раді».

2. Народний депутат від «Слуги Народу» Максим Бужанський поширив фейкове відео про те, як жителі Львова нібито побили і виштовхали з автобуса пасажира, який закашлявся. Провів паралелі із «Львівським погромом 1941 року». У СБУ заявили, що поширене відео є фейком.

3. Народна депутатка від «Слуги Народу» Єлизавета Богуцька розповіла власний варіант щодо того, як потрібно боротися із коронавірусом: «Якщо високі температури вбивають Корону, то народу необхідні регулярна лазня, алкоголь і секс»

 4. Народний депутат від «Слуги Народу» Олександр Дубінський використав тему протестів щодо розміщення евакуйованих із Китаю українських громадян для роздмухування паніки й заробляння політичних балів: «Хочу заспокоїти всіх жителів Обухівського району — жодного розміщення карантинних громадян з Китаю на території району не буде. Тільки що домігся такого рішення від МОЗ».

5. Народний депутат від «Опозиційної платформи — За життя» Ілля Кива прокоментував ситуацію з коронавірусом цитатою Сталіна: «Як нам сьогодні не вистачає такої особистості, щоб навести порядок в нашій країні».

6. Народний депутат від «Опозиційної платформи — За життя» Вадим Столар, організував масштабну піар-кампанію навколо передачі представниками його команди респіраторів та захисних заходів до лікарень міста Києва. Інформацію про допомогу з боку народного депутата поширили на кількох центральних телеканалах та у низці інтернет-ЗМІ.

7. Міністр охорони здоров’я Ілля Ємець під час засідання парламентського комітету зробив неоднозначну заяву щодо потенційної кількості хворих від коронавірусу, чим міг спричинити поширення паніки: «Цей вірус — він дітей не вражає. Зараз помруть всі пенсіонери».

8. Лідер «Партії Шарія» Анатолій Шарій поширював паніку щодо коронавірусу. Він заявив, що коронавірус бушує у Західній Україні ще з січня. Його партія масово роздає інформаційні матеріали про поширення хвороби в агітаційних наметах партії та під партійними прапорами.

9. Народна депутатка від «Слуга Народу» Ольга Василевська Смаглюк назвала коронавірус маркетинговим ходом: «Я вважаю, що це маркетинговий хід (ред. — про коронавірус)».

10. Лідер Комуністичної партії України Петро Симоненко публічно звернувся за допомогою у боротьбі з коронавірусом до Першого секретаря Центрального комітету Комуністичної партії Куби Рауля Кастро: «Ми дуже сподіваємося, що кубинські товариші знайдуть можливість направити в Україну фахівців-медиків».

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

За останніми даними, у світі офіційно зареєстрували 381 499 випадків інфікування коронавірусом SARS-CoV-2, 16 557 смертей та 101 794 випадки, коли пацієнти успішно одужали після зараження.

В Україні офіційно підтверджено 97 випадків інфікування коронавірусом SARS-CoV-2: у Чернівецькій (38), Житомирській (2), Київській (15), Донецькій (1), Дніпропетровській (2), Івано-Франківській (5), Львівській (2), Тернопільській (2), Черкаській (1), областях і в Києві (29).

Три з них летальні — померли 71-річна жінка у Житомирській області, 56-річна жінка — в Івано-Франківській та 33-річна — у Чернівецькій. Одна людина одужала.

Поділитись: