Економіка / Ціни

Компанія Ахметова продала «Антонову» газ за ціною на 1,5% меншою від ринкової

«Наші гроші»
Економіка/Ціни/Компанія Ахметова продала «Антонову» газ за ціною на 1,5% меншою від ринкової
Зберегти
Вигляд
Компанія «ДТЕК Трейдинг», що належить українському олігарху Рінату Ахметову, уклала угоду з державним підприємством Антонов на постачання газу зі знижкою 1,5%.

Загальний обсяг газу в угоді — 7,67 мільйона кубометрів, а вартість угоди склала 101,53 мільйона гривень.

У контракті зазначається, що вартість газу, що продаватиметься Антонову складатиметься з ринкової ціни, встановленої Нафтогазом та знижки у 1,5%.

Зазначимо, що компанія «ДТЕК Трейдинг» входить до групи компаній «ДТЕК» Ріната Ахметова, концентруючи у собі енергетичний бізнес олігарха.

Наприкінці жовтня Нафтогаз повідомив, що не підніматиме ціни на газ для промисловості, хоча до цього піднімав їх декілька місяців поспіль.

Зазначимо, що ціни на газ для промисловості зростають в Україні щомісяця. Так, у жовтні вартість газу для промисловості зросла на майже 10%.

Наприкінці серпня Нафтогаз підвищив ціни на газ для промислових підприємств, які не встигли укласти з компанією договір на газопостачання, на майже 21%.

Раніше у Нафтогазі повідомляли, що газозбутової компанії завищують показники постачання газу населенню майже вдвічі.

Зазначимо, що наразі Нафтогаз продає газ для потреб населення за цінами, нижчими за ринкові, в той час як промислові споживачі платять ринкові тарифи. Газ населенню реалізується через так звані газ збути — посередники на ринку. Часто, такі компанії завищують показники споживання газу населенням для того, аби придбати у Нафтогазу газ за зниженою ціною. Потім цей газ перепродається промисловим споживачам за ринковою ціною, а газзбути отримують прибуток у вигляді різниці у тарифах.

19 жовтня у МВФ повідомили, що попередньо погодили нову кредитну програму для України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Нова програма МВФ: чи вартує цього підвищення ціни на газ

Рішення МВФ про продовження співпраці оголосили після ухвалення урядом постанови про підвищення цін на газ для населення на 23% з 1 листопада 2019 року.

Підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня є ключовою вимогою Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною.

Пов`язані новини