Державна архітектурно-будівельна інспекція (ДАБІ) ввела в експлуатацію 7 турбін Приморської вітроелектростанції. Їхня потужність складає 26,6 мегавата.

Загалом в межах першої черги будівництва Приморської ВЕС планується збудувати 26 вітряків, потужність кожного складає 3,8 мегавата.

Для будівництва Приморської ВЕС компанія «ДТЕК» підписала договір з американської General Electric на постачання обладнання. Першу чергу вітроелектростанції мали ввести в експлуатацію наприкінці 2018 року, проте будівництво затягнулося у зв’язку з блокуванням Росією Керченської протоки.

Зазначимо, що загальна потужність першої черги Приморської ВЕС має скласти близько 100 мегаватів. Загалом планується, що вітроелектростанція будуватиметься у дві черги. Потужність вітряків другої черги також має скласти близько 100 мегаватів.

Раніше повідомлялось, що норвезькі інвестори розпочали енергетичний проект з відновлювальної енергетики в Україні. Зокрема, на межі з Кримом збудують найбільшу вітроелектростанцію України «Сиваш». До фінансування проекту долучився ЄБРР. Загальна вартість проектів з відновлювальної енергетики, які норвезький бізнес планує реалізувати в Україні складає близько 1 мільярда євро.

Компанія ДТЕК — одна з найбільших енергетичних корпорацій у Східній Європі. Їй належить 9 з 15 українських теплоелектростанцій, а також 17 шахт та вугільнозбагачувальні комплекси. Загалом, компанія є фактичним монополістом на ринку генерації теплової електроенергії в Україні.

Наразі «ДТЕК» активно вводить в експлуатацію електростанції з альтернативних джерел енергії. Зокрема, через дію в Україні «зеленого тарифу», який дозволяє продавати таку електроенергію за вищими цінами.

Раніше зазначалось, що у 2018 році в Україні встановили втричі більше нових електростанцій, що генерують електрику з відновлювальних джерел.

Також раніше стало відомо, що в ухваленому Радою законі, який запроваджує нові правила оподаткування посилок, містяться норми, які звільняють від ПДВ устаткування для сонячних та вітрових електростанцій.

Поділитись: