«Нікопольський завод феросплавів» достроково погасив свою заборгованість перед Національним банком України за кредитами рефінансування, які Нацбанк видав ПриватБанку до його націоналізації. Завод виступав поручителем за цими кредитами.

Про це повідомили у прес-службі НБУ.

Таким чином, «Нікопольський завод феросплавів, який належить колишнім власникам ПриватБанку Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову, розрахувався відповідно до мирової угоди, яку компанія уклала з Нацбанком наприкінці серпня 2019 року.

Нагадаємо, що мирову угоду компанія Коломойського та Нацбанк уклали 28 серпня. Її затвердив Господарський суд Дніпропетровської області. Це перший випадок, коли компанія Коломойського добровільно погодилася погасити свої борги за кредитами рефінансування ПриватБанку.

У Національному банку не уточнюють точної суми, яку завод виплатив за кредитом, зазначаючи, що ця сума відповідає ринковій вартості майна, яке «Нікопольський завод феросплавів», передав у заставу НБУ.

10 липня повідомлялось, що Верховний суд вивів з-під іпотеки ПриватБанку земельні ділянки компанії Коломойського, які олігарх передав за кредитом рефінансування.

Напередодні заступниця голови ПриватБанку повідомила, що компанії, пов’язані з Коломойським, винні ПриватБанку 240 мільярдів гривень.

Раніше стало відомо, що через пов’язані з Коломойським офшорні компанії з ПриватБанку виводили 470 мільярдів доларів протягом 2006-2016 років. Такі дані наведено у позові ПриватБанку проти Коломойського у США.

23 травня стало відомо, що ПриватБанк подав позов проти Ігоря Коломойського до суду у США. У коментарі до позову, прес-служба банку повідомила, що у позові хоче стягнути з Коломойського «кілька сотень мільйонів доларів».

Зазначимо, що паралельно між ПриватБанком та Коломойським тривають судові позови у Високому суді Лондона. 20 грудня 2017-го Високий суд Лондона вирішив арештувати активи Коломойського і Боголюбова у всьому світі на суму понад $2,5 млрд.

Поділитись: