Комунальні медзаклади можуть підписати договір з Нацслужбою у будь-який момент — голова НСЗУ
Комунальні медичні заклади первинної ланки медицини, які не встигли підписати договори з Національною службою здоров'я (НСЗУ), зможуть це зробити в будь—який момент у 2019 році. Про це в ефірі Громадського заявив голова НСЗУ Олег Петренко.
«Заклад може й виконати завдання на початку 2019 року, подати заявку, тому що хвиль не буде. Як така «четверта хвиля» вона відкривається фактично зараз. Ми це оголошення зробимо і вона буде тривати до листопада місяця. І якщо ви подали заявку, виконали вимоги, з наступного місяця після того як заявка була прийнята і схвалена НСЗУ, можете отримувати кошти від Нацслужби за правилами однаковими для всіх», — сказав Петренко.
Він додав, що такі ж правила діятимуть і для приватних закладів. Вони зможуть в будь-який момент подати заявку і після схвалення її і підписання договору з Нацслужбою здоров’я з наступного місяця отримувати кошти за кожного підписаного пацієнта.
«В приватних закладах взагалі все просто: після оголошення, яке буде з дня на день, вони можуть подавати заявку, вона опрацьовується і з наступного місяця вони можуть приєднатися до реформи первинної ланки», — зазначив Петренко.
Національна служба здоров'я України — центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій
У минулому році у Міністерстві охорони здоров'я заявляли, що держава не виділятиме коштів для поліклінік, які не уклали договори з Національною службою здоров’я.
В Україні станом на серпень минулого року 85 приватних клінік та лікарів-підприємців підписали договори з Національною службою здоров'я, що передбачає можливість для пацієнтів обирати сімейного лікаря серед фахівців цих закладів.
У червні Супрун повідомляла, що Національна служба здоров’я уклала договори з 12 приватними клініками в Україні. Відтак, з червня держава вперше почала фінансувати послуги в приватних медзакладах.
Нагадаємо, 2 квітня в Україні розпочалась національна кампанія «Лікар для кожної сім’ї», яка передбачає укладання договору з лікарем, послугами якого ти користуєшся.
Станом на початок серпня декларації з лікарями підписали 14,8 мільйонів українців.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Лікар для кожної родини»: як підписати угоду з сімейним лікарем».
- Поділитися: