Президент України Володимир Зеленський заявив про необхідність перезапуску судової системи у зв’язку з рішенням суду, яким заморозили передачу морського порту «Херсон» в управління приватному інвестору.

Про це Зеленський повідомив під час відвідин Оболонського районного відділення Державної міграційної служби, передає «Інтерфакс-Україна».

«Я впевнений, що ми з вами доживемо до моменту, коли буде перезавантаження судової системи. Ви ж бачите, що відбувається. Поки що у нас складна ситуація з судами, і вона завжди була дуже важкою. Тобто, вони особистості в цій країні. Ми зараз з цим боремося. Ми говоримо про захист наших інвесторів», — повідомив Зеленський.

За його словами, наразі в Україні планують запровадити запобіжники, які дозволять уникнути повторення випадків, коли суди блокують результати конкурсів на концесію чи приватизацію.

4 лютого стало відомо, що концесію порту «Херсон» призупинили рішенням суду. В уряді повідомили, що це рішення суду оскаржуватимуть.

21 січня закінчився конкурс на обрання компанії, якій передадуть в управління порт «Херсон», 24 січня обрали концесіонера для порту «Ольвія».

Концесія — це форма державно-приватного партнерства, що передбачає передачу об'єктів державної власності (таких як дороги, аеропорти, підприємства тощо) у тимчасове користування приватним підприємствам.

Поділитись: