Константинополь обрав голову своєї ставропігії у Києві — BBC
Священний синод Вселенського патріархату призначив голову київської Ставропігії — тобто Андріївської церкви, яка є постійним представництвом Константинополя у столиці.
Ним став архімандрит Михаїл (Аніщенко), який до цього був предстоятелем храму в місті Анталія, повідомляє BBC з посиланням на сайт Romfea та свої джерела у Константинополі.
Михаїл Аніщенко служив у місцевому храмі, а потім навчався у Греції.
Київську ставропігію Священний синод Вселенського патріархату відновив ще в жовтні минулого року.
Незабаром після цього Верховна Рада передала Андріївську церкву в постійне користування Вселенському патріархату.
Передачу церкви ініціював президент Петро Порошенко. За словами його представниці Ірини Луценко, це «символічний жест єднання Української автокефальної церкви з матір’ю-церквою».
Саме Андріївська церква виконує роль резиденції Вселенського патріарха Варфоломія і представництва Константинопольської церкви. Новопризначений архімандрит Михаїл стане її предстоятелем.
Київська ставропігія — тобто Андріївська церква — буде напряму підпорядковуватися Вселенському патріарху, а не місцевій церковній владі.
Андріївська церква в Києві належала до української автокефальної православної церкви.
Нагадаємо, 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій у своїй резиденції у Стамбулі підписав томос, який проголошує автокефалію новоствореної Православної церкви України.
6 січня Вселенський патріарх Варфоломій передав предстоятелю новоствореної Православної церкви України Епіфанію посох і томос, який проголошує автокефалію. Тепер процедура отримання Україною церковної незалежності офіційно завершена.
7 січня у Софії Київській відбулося перше богослужіння після надання томосу Православній церкві України.
9 січня томос підписали усі члени Синоду Вселенського патріархату.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Зима минула» для розділення: промова Вселенського патріарха під час вручення томосу Україні
15 грудня на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.
Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖЯк Порошенко Константинополь брав: історія томосу для українського православ'я
- Поділитися: