Рада передала Андріївську церкву в користування Константинополю

Верховна Рада передала Андріївську церкву в Києві в постійне користування Вселенському патріархату.

«Чорти хай бісяться, а українські сили голосують за», — заявив спікер Ради Андрій Парубій перед голосуванням.

За відповідне рішення проголосували 237 депутатів, передає кореспондент Громадського.

Згідно з документом, державна Андріївська церква національного заповідника «Софія Київська» передається у безоплатне постійне користування Вселенському патріархату. Передбачається, що представники Константинополя будуть проводити там богослужіння, релігійні обряди, церемонії та процесії.

Передачу церкви ініціював президент України Петро Порошенко. За словами його представниці Ірини Луценко, це символічний жест єднання Української автокефальної церкви з матір’ю-церквою. На думку Порошенка, це сприятиме прискоренню процесу отримання Україною томосу про автокефалію.

Андріївська церква в Києві належить до української автокефальної православної церкви.

Нагадаємо, що Синод підтримав продовження надання автокефалії Україні, а також офіційно затвердив, що церквою-матір'ю України є Константинополь. Зокрема, Константинополь скасував указ 1686 року про підпорядкуванні Київської митрополії Московському патріархату.

Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної провославної церкви Макарія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП

Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що у найближчий час відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Російська православна церква 15 жовтня офіційно розірвала відносини з Константинополем. Це стало відповіддю на рішення Вселенського патріархату надати автокефалію Україні.

У практичному сенсі рішення РПЦ про розрив відносин з Константинопольським патріархатом означатиме припинення співслужіння між священниками і між єпископами. Віряни РПЦ не зможуть причащатися у храмах Константинопольського патріархату, а патріарх Кирило не буде згадувати імені Константинопольського патріарха під час літургій.

В Українській православній церкві Московського патріархату вважають, що Російська православна церква відновить відносини з Константинопольським патріархатом тільки у тому разі, якщо Константинополь скасує свої «антиканонічні рішення», тобто скасує рішення про надання автокефалії Українській православній церкві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про рішення РПЦ розірвати відносини з Константинополем

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна